Hírek


Ikrényben focizott az U11
2022. január 17., 11:52

Az Okos-Foci Műhely Kupán vett részt korosztályunk. A hibák ellenére is elégedett a srácokkal az edzőjük, sokan nyújtottak szép teljesítményt.

Részletek

Osztrák csapattal játszottak edzőmérkőzést
2022. január 16., 14:38

Felnőtt csapatunk 4:2-re nyert a Kohfidisch ellen a szezon első tréningmeccsén.

Részletek

Megkezdődött a munka
2022. január 07., 11:41

Bár sportolóink a héten még pihennek, a szakmai stáb tegnap este megtartotta az év első edzői értekezletét.

Részletek

U8-9: csoportokra bontva készülnek
2021. december 24., 10:45

A kisebb korosztályoknál különösen fontos, hogy a gyerekek jól érezzék magukat a foglalkozásokon. Persze a fejlődés is fontos cél. Utóbbival kapcsolatban is pozitív visszajelzéseket kapott csapatun...

Részletek

U11: mozgalmas szezon van mögöttük
2021. december 23., 09:56

Kis játékosaink Bozsik rendezvényeken, régiós és saját szervezésű csoport tornákon, futsal tornákon is megmérethették magukat. A korosztály elmúlt szezonjának történéseit Péter Ábrahám, edző foglal...

Részletek

U13: látványos fejlődés
2021. december 22., 16:22

A megyei bajnokságban az első, a régiós bajnokságban a második helyen telelnek Nagy Sándor fiai. Az edző véleménye szerint sokat ügyesedtek a srácok mind egyénileg, mind csapat szinten.

Részletek

U14: a kiemelt bajnokságba való feljutás a cél
2021. december 21., 08:33

A csapat győzelmi szériája az utolsó két fordulóig tartott, addig szépen meneteltek a srácok. Sokszor tetszetős futballal rukkoltak elő. Összefoglalónkban az elmúlt szezon értékelése.

Részletek

U15: eredményes évet zártak
2021. december 20., 11:08

Az akadémiák hívása ellenére nem volt távozó a csapatnál a nyáron, fiatal játékosaink fejlődése folyamatos és látványos, szépen teljesítenek a kiemelt régiós bajnokságban. Petrovics Balázs, edző fo...

Részletek

U16: az ősz csapata!!!
2021. december 19., 09:30

Fiataljaink szépen szerepelnek a kiemelt régiós bajnokságban, ahol a 3. helyen telelnek. Évértékelő sorozatunkat velük folytatjuk.

Részletek

U17: sokfelé kell helyt állniuk
2021. december 18., 11:30

Korosztályunk az 5. helyen telel a bajnokságban. A csapat folyamatosan ad játékosokat az U19-be, de volt, aki a felnőtt alakulatban is bemutatkozhatott. Az évértékelők sorozatát az U17-esekkel foly...

Részletek

U19: eredménytelen és nehéz időszak van mögöttük
2021. december 15., 18:00

Fiataljaink az egész szezonban létszámhiánnyal küzdöttek, de teljesítmény- és hozzáállásbeli problémák is akadályozták a csapat sikerességét. Az elmúlt időszak viszontagságait, történéseit és a cél...

Részletek

Ez történt 2021-ben
2021. december 15., 15:02

Megváltozott versenyrendszer, rengeteg edzés és szereplés, járványhelyzet okozta random nehézségek... Röviden így jellemezhetjük a mögöttünk álló évet. Részletesen pedig Szenczi Imre, szakmai vezet...

Részletek

A jó játék nem volt elég a győzelemhez
2021. december 13., 14:50

Kikapott U15-ös korosztályunk a Király SE csapatától.

Részletek

Váratlan vereség
2021. december 12., 11:33

U14-es csapatunk hazai környezetben maradt alul a DAC ellen.

Részletek

Rendhagyó edzés a Mikulással
2021. december 07., 13:00

A nagyszakállú is betoppant kis játékosaink tegnapi foglalkozására.

Részletek

Az ötödik helyről várják a folytatást a tavaszi szezonban
2021. december 07., 09:57

Szép sikereket könyvelhetett el megyei I. osztályban szereplő felnőtt alakulatunk az elmúlt szezonban, de kudarcok is akadtak, és rendszeresen nehezítették nagy arányú hiányzások a csapat helyt áll...

Részletek

Székesfehérváron rúgta a bőrt az U9
2021. december 06., 15:40

A Főnix Gold Kupán szerepeltek kis játékosaink a hétvégén.

Részletek

8:0-ra nyert az U16
2021. december 06., 08:28

Csapatunk elhalasztott hazai mérkőzéssel zárta az őszi szezont a Szekszárd ellen.

Részletek

Győzelem hazai pályán
2021. december 05., 09:11

5:1-re nyert U17-es korosztályunk a MITE ellen.

Részletek

Megszakadt a győzelmi széria
2021. december 04., 15:02

Az őszi idény legfontosabb meccsén szenvedett vereséget U14-es korosztályunk.

Részletek

Vereséggel zárta az évet az U19
2021. december 03., 09:55

2:0-ra kaptak ki fiataljaink a Sárvár csapatától.

Részletek

Egy pont Győrszentivánról
2021. november 28., 14:13

Gól nélküli döntetlent játszott U17-es korosztályunk.

Részletek

Kikapott az U16 a kiemelt régiós bajnokságban
2021. november 27., 17:25

2:1-es vereséget szenvedett csapatunk az FC Buda otthonában.

Részletek

Magabiztos siker
2021. november 25., 14:45

Lejátszotta utolsó megyei bajnoki mérkőzését az őszi szezonban U16-os korosztályunk. 6:0-ra nyertek fiataljaink a Szentgotthárd ellen.

Részletek

Vereség hazai környezetben
2021. november 22., 15:18

A Hévíz csapatától kapott ki az U19.

Részletek

Itthon tartották a 3 pontot
2021. november 22., 15:11

2:1-re nyert U17-es korosztályunk a Balatonfüred ellen.

Részletek

Megérdemelt győzelem
2021. november 22., 10:14

Szervezett játékkal 4:1 arányban kerekedett felül az U15 a Buda FC csapatán.

Részletek

Ikszelt az U16
2021. november 22., 09:42

2:2-es döntetlent játszottak a Kelen SC ellen a régiós bajnokságban.

Részletek

Siker a szezonzáró mérkőzésen
2021. november 21., 13:42

2:0-ra nyert felnőtt csapatunk a Szentgotthárd ellen.

Részletek

Győzelem jó játékkal
2021. november 21., 09:19

Andráshidán vendégszerepelt U14-es korosztályunk.

Részletek

Ez történt 2021-ben

2021. december 15., 15:02

Megváltozott versenyrendszer, rengeteg edzés és szereplés, járványhelyzet okozta random nehézségek... Röviden így jellemezhetjük a mögöttünk álló évet. Részletesen pedig Szenczi Imre, szakmai vezető összegzi a 2021-es esztendőt írásunkban.

- Nyáron a Magyar Labdarúgó Szövetség döntése alapján egyesületünk körzetközponti besorolást kapott és az utánpótlás bajnokságok versenyrendszere is megújult.

- A kivételt ez alól az idősebb, U17-es és U19-es korosztály jelent: ezeknél megmaradt az előző években is alkalmazott regionális beosztás. Idén továbbra is az Észak-nyugati csoportban játszik mindkét korosztályunk - kezdte az éve értékelést Szenczi Imre, szakmai vezető.

- Az U16-os és az U15-ös korosztályokban regionális alap és regionális kiemelt bajnokságokat hoztak létre. A kiemelt bajnokságban keleti és nyugati csoportra osztották a csapatokat. Az előző évek sikeres szerepléseinek köszönhetően mindkét korosztályunk a kiemelt bajnokságokba kapott besorolást. Így velük a körzet központok mellet a fölénk rangsorolt tehetség központok csapatai ellen is megmérkőzhetünk.

- Az U14-es korosztályban változatlanul a regionális bajnokság Észak-nyugat csoportjában szerepelünk. Ám ahhoz, hogy a következő 2022-23-as szezonban az U15-ös régiós kiemelt bajnokságban tudjuk folytatni, minimum az első kettőben kell végeznünk.

- További változás, hogy idén már U13-as regionális bajnokságban is indítottak bajnokságot, ahol a nyugati csoportban versenyeztetjük csapatunkat. Ezen kívül beneveztünk, elindultunk a megyei U19–U16 és az U14 korosztályok számára kiírt bajnokságokban is.

- A kisebb korosztályaink (U11-9-7) részére az OTP Bozsik Program mellett edzőmérkőzések, tornák adtak lehetőséget, hogy tudásukat más-más ellenfelek ellen is bemutathassák - részletezte szakmai vezetőnk.

- A fent említettekből is kitűnik, hogy rengeteg programunk, mérkőzésünk volt az ősszel. Ezezet mindaddig zökkenőmentesnek mondhatnám, amíg a vírus be nem tört és nem okozott létszám problémákat csapatainknál. Nem kis logisztikával és munkával viszont sikerült felül kerekednünk és úgy érzem sikeres fél évet tudhatunk magunk mögött.

- A legidősebb korcsoportnál a nyáron óriási változások történtek. Egy, a szinte atomjaira hullott csapatot kell újra építenünk. Ennek megfelelően mindenféle eredménykényszer nélkül - annál nagyobb tisztelettel a részemről - kell hétről hétre kiállniuk. Óriási elismerésem az edzőjük, Iszak Gábor és a csapata felé. Aki volt már ilyen helyzetben, csak az tudja, mekkora feladat az, hogy egyáltalán életben tartsa a motivációját, aktivitását és önbecsülését egy olyan társaságnak, amelynek tagjai eddig inkább a győzelmekhez voltak szokva és nem a kudarcokhoz. Ráadásul két fronton is helyt kellett állniuk, mert a megyei U19-es korosztályban is többeknek szerepelniük kellett. Köszönöm szépen mindenkinek a hozzáállását és lojalitását, akik ezt megtették egyesületünk és társaik felé!

- Az U17-es korosztályunknál is voltak veszteségek a nyáron és a szezon közben is, de még így is kevesebb problémával kellett megküzdeniük, mint idősebb társaiknak. Ez a tabellán elfoglalt helyezésükön is látszik. Kellemes meglepetésként az ötödik helyen telelnek úgy, hogy felfelé is be kellett, hogy segítsenek. Sőt! Simon Levente személyében a felnőtt csapatnál is számításba vett játékos található. Többeknek is megadathatott volna ez a lehetőség, de még nem töltötték be a 16. életévüket! Reményeim szerint ez a bajnoki szereplés tovább vihető a tavasszal és akkor a dobogót is megcélozhatjuk. Le a kalappal a társaság előtt, gratulálok nekik és edzőiknek, Petrovics Balázsnak és Kiricsi Dánielnek.

- A következő korosztály az U16 akik, mint említettem az újjászervezett, MLSZ Regionális kiemelt bajnokság nyugati csoportjában vitézkedtek. Új edzőpárossal vágtak neki az idénynek: Tóth Péter és Szenczi Bence irányításával egy nagy létszámú korosztályról beszélhetünk. A minimális elvárás, hogy a gyerekek megtartsák a kiemelt státuszt. Ezzel már nem lesz, nem lehet probléma, féltávnál a harmadik helyen állnak. Sajnos becsúsztak olyan mérkőzések, ahol nem párosult eredménnyel a játékuk, vagy a játék minősége nem volt megfelelő a jó eredményhez. Gondolok egy hazai Tatabánya elleni pontvesztésre, illetve az utolsó két forduló is alakulhatott volna jobban. Felmentést a rengeteg programban, bajnokságban való részvétel és helytállás adhat. Az első hely is látótávolságon belül van még, mert mindössze 6 pont a hátrány az első helyezettől és 1 pont a másodiktól. Szóval, a dobogóra jó esély mutatkozik és ezt meg is fogják szerezni. Igen, voltak gyengébb mérkőzéseik is, amik befolyásolták az őszi helyezésüket és látjuk, tudjuk, hogy rengeteget kell még fejlődni játék értésben, de az ősz csapata címe az övék!!! A megyei bajnokságban veretlenül vezetik csoportjukat, így az aranyérem egyértelmű várományosa a csapat. Gratulálok mindenkinek és köszönöm szépen az egész csapatnak és edzőinek a rengeteg segítséget, amit tőlük kaptam!

- Az U15-ös korosztályra szinte szóról-szóra ugyan ezt tudom elmondani. Kiemelt régiós bajnokság, hasonló alap célkitűzés, amit magasan túlszárnyalunk. Három pontra vagyunk az első helytől, így egy sikeres tavaszi hadjárat után akár osztályozó mérkőzést is játszhatnánk a keleti csoport bajnokával az országos U16 alap csoport tagságért. Ehhez viszont az ősszel elhullajtott pontokat tavasszal vissza kell szereznünk. A legtetszetősebb, a leglátványosabb futballt még mindig ez a korosztályunk játssza, ami ráadásul még eredményes is. Fejlődésük, mind egyénileg, mind csapatban töretlen és ez a legfontosabb. Ha tavasszal is marad ez a tendencia, akkor… Ehhez kívánok edzőjüknek, Petrovics Balázsnak és játékosainak egy nagyon jó felkészülést és sikeres új évet!

- Az előző korosztályoknál az eredményességről, mint lehetőség beszéltem. Az U14-es korosztályunknál viszont fontos célként a helyezést is ki kellett tűznünk. A bevezetőben említettek szerint minimum a 2. helyen kell végeznünk ahhoz, hogy a következő évadot a régiós kiemelt bajnokságban folytathassa csapatunk. Nyáron nem kevesebb, mint öt játékosunk folytatta pályafutását kiemelt akadémián ebből a korosztályból. Ezért egyik szemem sír, a másik nevet, de ez nem kis veszteséget és fejtörést okozott, hogy egy ütőképes keretet tudjunk kialakítani. Az eredmények azt bizonyítják, hogy nagyjából sikerült, mert így is 13 fordulón keresztül pontveszteség nélkül vezettük a táblázatot. Az utolsó két fordulóban viszont becsúszott két vereség, így Neczpál Gábor és Németh Zoltán tanítványai négy pontra vannak az első helytől, míg 5 ponttal vezetnek a harmadik Csorna előtt. Minden esély meg van az első helyhez is, de a második pozíciót nem veszíthetjük. Nem is fogjuk!

- A legkisebb, bajnokságban szereplő korosztályunk az U13. Ők egyszerre két bajnokságban is megmérettetnek. Az MLSZ regionális nyugati csoportban a második helyen állunk, amit Nagy Sándor csapata nagy eséllyel meg is őrizhet a bajnokság végéig. A megyei U14-es bajnokságot az első helyről folytatva várjuk a tavaszt. Nagy változáson, fejlődésen megy át a korosztály. Fontos dolog is ez, mivel jövőre az „idősebb” játékosoknak már komoly feladatai lesznek.

- Összefoglalva a „verseny” korosztályainkat: nem a számbeli helyezés, ami büszkévé tesz minket. Persze, ez is fontos. De az, hogy bármelyik korosztályos bajnokságban szerepelünk, mindenhol felismerhető védjegyekkel rendelkezünk és ezt ellenfeleink is elismerik, az nagyon jó visszacsatolása annak, amit mi képviselni szeretnénk. Mindenképpen ezen az úton akarunk tovább menni, mert a gyerekek fejlődése ezt kívánja! Az eredményeink pedig azt mutatják, hogy inkább vagyunk közelebb az országos alap csoport második feléhez, mint a kiemelt régiós bajnokság csapataihoz. Ezt pedig Körzet Központként egy komoly eredménynek tartom.

- Az úgynevezett Bozsik korosztályok legidősebb csapata az U11-es csapatunk. Péter Ábrahám személyében egy nagyon ambiciózus és tehetséges edzővel az élén nem kis feladatot kapott. Elindultak egy hosszú úton, ami remélhetőleg hasonlóan sikeres lehet, mint az idősebb korosztályoknál. Fél év után már látható jelei vannak annak a filozófiának, amit képviselünk, de még nagyon sok energiát kell belefektetni, hogy felgyorsíthassuk a fejlődési folyamatot. Ehhez kérem a játékosok mellett a szülők segítségét is, hogy minél több foglalkozáson vegyenek részt a gyerekek. Csak így sikerülhet.

- Az U9-es korosztállyal Horváth Márton foglalkozik. Csalóka a korosztály összteljesítménye, mert néha már látványos játékra is képesek, néha meg érthetetlen módon jön egy blokk, amikor úgy tűnik, hogy mindent elfelejtettek, amit addig tanultak. Összességében, van lehetőség a társaságban. Értékes gyerekek vannak itt is, ezért nagy figyelmet szentelünk nekik, hogy évről-évre jobbá válhassanak. A hullámvölgyeket kell lerövidítenünk, míg a fejlődési stádiumot minél hosszabban kitolni. Akkor egy kimondottan jó korosztály is összejöhet, amiben egyénileg is meghatározó játékosokat nevelhetünk - vélte Szenczi Imre.

- Az U8-as korosztályunk tavasszal még az óvodás fociban pallérozódott. Ismerős arcok – Ferencz Zoltán és Szőts Máté – egyengeti tovább az útjukat. A Bozsik programokon kívül meghívásos és hazai rendezésű tornákon szeretnénk velük megmérettetni, de ezt a jelenlegi vírus helyzet többször is áthúzza. Nagyon jó látni, hogy már ebben a korban visszaadják azokat az alap mozgásfeladatokat, melyek az összes korosztályunkra jellemzőek. Ügyes gyerekek vannak a csapatban, akiknek a fejlődése továbbra is biztosított. A lényeg, hogy FOCIZZANAK és élvezzék ezt!

- Az U7-es korosztályt az óvodás programunk foglalja magában. Szerencsére ősszel a kevesebb korlátozásnak köszönhetően folyamatosan tudtunk foglalkozásokat tartani a legkisebb srácainknak. Reméljük, hogy a jövőben is minél többen választanak minket, választják a Haladás családot. Továbbra is heti négy alkalommal megyünk a kicsikért, de vannak plusz terveink a tavaszra. Remélhetőleg az óvodák is partnerek lesznek és minél több színes programmal színesíthetjük, segíthetjük a gyerekek fejlődését. Ebben óriási segítségemre van Somfalvi Bea, Buzás László, Nagy Bence, Pap Márton, Perger Dániel és Varga Csaba. Köszönöm szépen a munkájukat!

- Kapusainkkal továbbra is Hegedüs Péter és Nagy Sándor foglalkozott.  Az, hogy korosztályos csapataink megfelelő eredményeket tudjanak produkálni, ahhoz a kapusaink egyéni fejlődése is elengedhetetlen! Ehhez pedig edzőiktől minden segítséget megkapnak!

- Köszönöm szépen az egyesület elnökségének, Homlok Zsolt elnök úrnak, Szántó Erzsébet klubmenedzsernek, Bokor Zsolt sportigazgatónak, Somfalvi Csaba szakosztályvezetőnek, Varga Ferencnek és stábjának az egész éves segítségét, munkáját. Az, hogy korosztályaink ilyen sikeresnek mondható évet produkáltak, csak közösen sikerülhetett!

- Január tizedikén folytatjuk a megkezdett munkát és azon leszünk, hogy megvalósítsuk céljainkat! Immár van egy olyan felnőtt csapatunk, amiben még nagy potenciál lehet. Ez pedig további perspektívát ad a fiatal játékosoknak, hogy tovább tudjanak lépni a felnőtt futballban. Az utánpótlás korosztályaink előtt is vannak lehetőségek. Az U15-16 akár az országos alap csoportokba történő osztályozó mérkőzésekig is eljuthat, de a legalapvetőbb stratégiai céljainknak minimálisan megfelelve a régiós kiemelt bajnokságokban történő szereplést abszolválva a 2022-23-es évadban már az U17-16-15-ös korosztályunk is a szintünknek minimálisan megfelelő versenyrendszerben szerepelhet. Ezt pedig a jelenlegi helyzetünkben és tehetségeink felfelé áramoltatásának is megfelelve, sikerként könyvelhetjük el!!!

- Boldog karácsonyt, sikerekben gazdag új évet kívánok minden játékosunknak, edzőinknek, vezetőinknek és nem utolsó sorban a szülőknek, akik nélkül mi sem létezhetnénk!
Vissza az előző oldalra!
Haladás VSE Utánpótlás - Magyar