Hírek


Javában zajlik a felkészülés
2021. január 23., 13:09

U14-es korosztályunk is a Király SZE ellen játszott edzőmérkőzést nemrég.

Részletek

Lejátszották az első felkészülési mérkőzést
2021. január 19., 15:38

U15-ös és U17-es korosztályaink a Király SZE ellen léptek pályára a hétvégén.

Részletek

Sikeres évkezdés
2021. január 18., 17:17

U12-es csapatunk 4:1-re nyert edzőmeccsen a Király SZE ellen.

Részletek

Segítsünk közösen Noelnek!
2021. január 14., 14:22

A Vas megyei kisfiúnál SMA2-es betegséget diagnosztizáltak, családja most a gyógyulást jelentő kezelésre gyűjt.

Részletek

Megkezdődtek az edzések
2021. január 13., 11:09

A téli szünet után a múlt csütörtök óta újra dolgoznak korosztályaink.

Részletek

Kapusedzések
2021. január 01., 16:11

"Játékszervezésünk alapja, hogy hátulról építkezve, kapustól induló játékkal tervezzük a futballunkat" - vallja Szenczi Imre. A hálóőrök képzéséről a szakmai vezető mellett Hegedűs Péter ...

Részletek

Elérhető cél a bajnokság megnyerése
2020. december 30., 15:41

Korosztályaink szezon-, illetve évértékelését az U19-es csapat beszámolójával zárjuk. Edzőjük, Simon Attila, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető voltak a segítségünkre ebben.

Részletek

U17: kemény fél éven vannak túl
2020. december 28., 13:20

A nehézségek ellenére rengeteget fejlődtek sportolóink. Néhányan már a felnőttek között is kaptak edzéslehetőséget.

Részletek

Kellemes karácsonyi ünnepeket!
2020. december 23., 18:41

A Haladás család nevében áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánunk!

Részletek

U15: rendkívül motivált csapat
2020. december 23., 09:20

Harmadik helyen áll bajnokságban U15-ös korosztályunk, ahol végig látványos futballt mutattak be a srácok. Petrovics Balázs és Kiricsi Dániel edzők, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető szezonérték...

Részletek

Fontos, hogy intelligens játékosokká váljanak
2020. december 20., 16:47

U13-as és U14-es korosztályaink továbbra is együtt edzenek. Sok-sok munka és egy sikeres szezon áll a srácok mögött. Iszak Gábor és Neczpál Gábor edzőpárost és Szenczi Imre, szakmai vezetőt kérdezt...

Részletek

Veretlenül: 7 győzelemmel és 2 döntetlennel zárták a félévet
2020. december 17., 13:22

Eredményes időszakot tudhat maga mögött U12-es korosztályunk; csapatként és egyénileg is folyamatosan fejlődnek a srácok. Szezonértékelő sorozatunkban Tóth Péter, illetve Németh Zoltán edzők és Sze...

Részletek

"Fő feladatunknak a nagypályás futballra való felkés...
2020. december 15., 10:59

Több tehetséges játékossal is büszkélkedhet U11-es korosztályunk, amely az elmúlt hónapokban egy jól működő kis közösségé kovácsolódott össze. Edzőik, Nagy Sándor és Péter Ábrahám, illetve szakmai ...

Részletek

Játékos formában tanulnak
2020. december 11., 11:49

Az U9-es az egyik legjelentősebb korosztály az utánpótlás nevelés munka során. Az alapok lefektetése mellett persze rendkívül fontos az is, hogy a gyerekek jól érezzék magukat a pályán, és hogy éle...

Részletek

Közös pizzázással zárják az évet csapataink
2020. december 10., 14:21

A nagyszabású év végi ünnepség az idei évben elmarad. Helyette saját körükben tartanak mini évértékelő rendezvényt korosztályaink. Az U13-14-es csapataink a hét elején maradtak edzés után egy rövid...

Részletek

Beszámoló a legkisebbek elmúlt évéről
2020. december 08., 14:06

"A vírushelyzet ellenére is jól működött az Ovi-foci program az idén. Sikerként könyveljük el, hogy több programban résztvevő gyerkőc lett végül a Haladás család tagja és ezzel ők, illetve szü...

Részletek

"Ellenfeleink kettőzött erővel küzdöttek ellenünk"
2020. december 04., 11:16

A Zanati KSE – HVSE, vagyis egyesületünk felnőtt csapata ősszel debütált a Megyei II. osztályban. Velük kezdjük meg a korosztályaink éves értékelését. Írásunkban Szenczi Imre, szakmai vezető beszél...

Részletek

Focizz velünk, legyél része te is a sikereinknek!
2020. november 30., 13:52

Szeretettel várjuk a 2007 és 2016 között született, mozogni vágyó gyerekek, fiatalok jelentkezését egyesületünkhöz.

Részletek

Nem jött össze a győzelem
2020. november 27., 12:28

A Zalaegerszeg csapatával meccselt U14-es korosztályunk. 2:1-re nyertek a vendégek.

Részletek

Megérdemelt győzelem
2020. november 22., 09:24

2:1-re nyert U19-es korosztályunk az Andráshida ellen.

Részletek

2:1-re nyertek a MOTIM ellen
2020. november 17., 13:53

U14-es csapatunk hazai pályán fogadta a mosonmagyaróvári gárdát.

Részletek

Sok ügyes ovis is pályára lépett
2020. november 16., 15:24

Az ősszel négy alkalommal vettek rész U9-es és U7-es csapataink a Bozsik programokon. Ezekből háromszor hazai pályán, egyszer pedig a Király Sportlétesítményben vendégeskedtek.

Részletek

U19: szép sikert arattak
2020. november 15., 14:33

A srácok 3:0-ra verték az eddigi meccsig pontveszteség nélkül álló Mosonmagyaróvár csapatát.

Részletek

3:0-as győzelem a MITE ellen
2020. november 13., 08:26

Hozta a papírformát U14-es csapatunk.

Részletek

Új szabályokat hozott a Haladás VSE
2020. november 12., 11:55

Az előírások többek között a maszkhasználattal és a Sportkomplexum területére való belépéssel kapcsolatosak.

Részletek

Továbbra is zajlanak az edzések és a versenyek
2020. november 11., 16:30

A nézők kizárásával lehetőség van a versenyszerű sporttevékenység folytatására.

Részletek

Kedden még a megszokott program szerint zajlanak az edzések
2020. november 10., 07:31

Természetesen a járványügyi előírások és intézkedések betartása mellett. A további tudnivalókról, az esetleges változásokról hamarosan beszámolunk, addig is közöljük a HVSE Vezetőségének tájékoztat...

Részletek

A bajnokság legfölényesebb győzelmét arattuk
2020. november 08., 18:47

Felnőtt csapatunk a második félidőben mutatott remek játékával 9:1 arányban nyert az Ikervár ellen.

Részletek

Döntetlent játszott U12-es csapatunk
2020. november 06., 11:20

A Körmendi Sünikkel csaptak össze a legutóbbi bajnokin. 1:1 lett a mérkőzés eredménye.

Részletek

Elhozták Győrből a 3 pontot
2020. november 02., 13:48

Az Üstökösnél vendégszerepelt U14-es csapatunk.

Részletek

Elérhető cél a bajnokság megnyerése

2020. december 30., 15:41

Korosztályaink szezon-, illetve évértékelését az U19-es csapat beszámolójával zárjuk. Edzőjük, Simon Attila, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető voltak a segítségünkre ebben.

Célok

 

Helyezés és pontszám a bajnokságban

- A bajnokságban: 3-6. helyezés, pontszámban az elérhető 42 pontból -25 pont.

Csapatjáték:

- A felkészülés alatt a játékosok felmérése, megismerése és a tapasztalatok alapján a játékosállományra szabott stílus kialakítása. Egy olyan stílus kialakítása, melyet viszonylag könnyebben elsajátít a csapat és a bajnokság során a legkisebb változtatás-beavatkozás mellet megtart, és amitől csak szélsőséges külső körülmények esetén (pálya minősége, időjárás) térünk el - mondta el Simon Attila, edző.

Védekezés és átmenet támadásba:

- Nagyon gyorsan el kellett sajátítani azokat a jeleket, amikre reagálni kellett a játékosnak, csapatrészeknek és az egész csapatnak, az átmenetben a stílus technikából az első érintés fontosságára kell helyezni nagy hangsúlyt. Olyan döntési helyzetek kialakítása, melyekben az ellenfelünk tér-idő problémával fog küzdeni.

Támadás és átmenet védekezésbe

- A játékunk alapja a labdabirtoklás, mellyel ha kell, akkor elbizonytalanítjuk az ellenfeleket, a stílusunkkal le kell tudni bontani a  felállt védelmeket. Az átmenet során kialakult labdaszerzés esetén a rendezetlen védelmek ellen gyors befejezés. A térváltás, forgatás alkalmazása és a gyenge oldali gyors befejezés lehetőségének alkalmazása. Indítás fontossága,  hogy az ellenfelünk mélyebben védekezzen és az előkészítésre nagyobb terület pontosabb, gyorsabb játékra ad lehetőséget. Az átmenetben folyamatos nyomás, presszing, a visszatámadás, visszazárás lehetőségével is élni kell.

A játékos állományra  vonatkazó célok:

- Minimálisan 18 fő szükséges ahhoz, hogy céljainkat elérjük a bajnokságban és olyan versenyszellemet alakítsunk ki, ami biztosítani fogja az egyéni fejlődést és a következő szezon játékosállományát. Az edzéseken a biztos létszám elérése, hogy az edzések megfeleljenek a különböző elveknek.

Motorikus és kondícionális célok

- A keret tagjait azonos szintre kell hozni, hogy a fejlődést, az előrelépést ne hátráltassák. Sosem tapasztalt helyzetet kell megoldani, amiket az ismeretlen vírus okozhat, az ismeretek folyamatosan bővülnek, de a terhelés hatása a szervezetre nem ismert, a regenerálódás ideje minimum 4 hét, ha nincsenek elváltozások. Bízunk benne, hogy a csapatban nem üti fel a fejét a betegség - reménykedett az edző.

Eredemények:

Helyezés és pontszám

- Abajnokságban lejátszottunk 12 mérkőzést, az utolsó két mérkőzést az ellenfelünk kérésére elhalasztottuk. A lejátszott találákozókon 9 győzelem,1 döntetlen és 2 vereség a mérlegünk, ami 28 pont, 35 rúgott és 11 kapott gól, 77% teljesítmény. A mérkőzések közül a mindkét vereség fájó, mert a Király SE ellen még nem abban a stílusban játszottunk, ami később eredményre vezetett, az Ajka ellenin pedig gyenge teljesítményt nyújtottunk és az ellenfelünk ezt maximálisan kihasználta. Kiemelkedő meccsünk a mosonmagyaróvári mérkőzés volt, ahol ellenfelünk pontveszteség nélkül érkezett.

Csapatjátékban

- A felkészülés elején rosszul mértem fel a csapat és játékosok tudását és sokkal kevesebb és minőségileg gyengébb munkát kapott a csapat - vélte az edző. - Ennek az lett a következménye, hogy az első fordulókban nem abban a stílusban játszottunk, amiben a későbbiekben.

Védekezés és átmenet támadásba

- A védekezést a magabiztos labdabirtoklással kezdjük, amivel megakadályozzuk ellenfelünket, hogy labdabirtokba kerüljön. A védekezést a támadó harmad szélén kezdtük, nyomást az oldalvonal melletti zónákban, középen a passzsávokat zártuk. Hétről-hétre agresszívebbek lettünk, ez meglátszott a párharcok számában, de a tanulási folyamat közepén majd a szabálytalanságok száma is csökken. Pontrúgásokat jól védekeztük le, az átlövések levédésében és a kilépésben kell fejlődnünk. A kapusaink sokat fejlődtek, de a védelem irányítás nem volt elégséges. A visszatámadást a pálya minden részében alkalmaztuk.

Támadás és átmenet védekezésbe:

- Támadójátékunk legalább olyan agresszív lett, mint a védekezésünk. Igazán nyomás alatti labdakihozatalt nem kellett alkalmazni, mert ellenfeleink nem éltek ezzel a lehetőséggel. Amikor beléptünk a középső zónába, a középpályásaink és szélső védőink beforgás, helycsere, helyváltoztatással lebontották a rendezett középpályás védekezést, az előkészítő és befejező harmadban pedig a különböző kombinációkkal, betörésekkel, labdával és labda nélkül nagy sebességgel érkeztünk, amit ellenfeleink nehezen reagáltak le. A mérkőzések folyamán az eredmény hatására egy-két csapat, ha kitámadott, bármely zónából látványos kontrákat vezettünk. Pontrúgásainkat megterveztük, ha nem voltak hiányzóink (Fördös, Halász),akkor a közvetlen beadás lehetőségével is éltünk, ha hiányoztak a kulcsjátékosok, akkor a stílusnak megfelelően kombinációkat alkalmaztunk. Ha egy mondatban össze lehetne foglalni, akkor a labdaszerzés után magabiztos labdabirtoklás után, forgatás, gyenge oldali befejezés a kontra játékhoz hasonló sebességgel, létszámelőny, azonosság, nagyobb terület kihasználásával.

A játékos állományban elvégzett feladatok:

- 2020 nyarán tizenhárom játékos elment a keretből, különböző okok miatt (felnőtt keret, eligazoltak magasabb osztályba, kiöregedtek). Ami az elején megoldhatatlan feladatnak tűnt, hogy nem csak a minőség problémájával kellett megküzdeni, hanem a mennyiségivel is, ezért úgy döntöttünk, hogy azokat a 2004-es születésűeket is behozzuk, akik lógtak a levegőben az U17-19 között. Velük együtt már 20-as kerettel számolhattam és a 85% -os edzéslátogatással a vártnál sokkal gyorsabban fejlődtünk és ha kicsit később is, de októbertől már az elképzeltek szerinti minőségi, mennyiségi munkát végeztünk. Először a mozaikok kerültek a helyükre,majd a kép és a stílus  is kialakult - számolt be Simon Attila.

- A kapuban: Luisser Márk elsőszámú kapusunk a bajnokság első harmadában nem mutatott jó teljesítményt, a negyedik mérkőzés után már szinte hibátlanul védett. Kovács Norbert rengeteget fejlődött, neki is eljön az ideje. A védelemben volt a legnagyobb mozgás: amikor megtaláltuk a legjobb összeállítású védelmet, akkor már nagyon magabiztossá váltunk és az átmenetekben is szemmel látható volt a változás (Tóth-Szendrődi-Márovics-Toldi). Itt volt egy komoly sérültünk (Király D.), aki hosszabb időre kidőlt. A középpályás sorba: a két „öreg” játékos (Molnár, Fördös) nagy segítségünkre volt a pályán és az öltözőben is, igazi vezérré váltak. A feladat a forgató megtalálása volt, aki meghatározta a stílusunkat, ide Polányi Csanádot integráltuk be, folyamatosan, hétről-hétre vált kulcsemberré. A támadó sorunk folyamatosan változott sérülések (Halász, Németh B.), iskolai elfoglaltság, gyengébb teljesítmény miatt. Az előbb említettek mellett Mercs, Kenesei, Vargyas - aki minden sorba képes komoly teljesítményre -, is nagy szerepet kaptak. A később hozzánk került játékosok, kiegészítő emberként (Farkas, Malomsoki, Bosnyák, Németh) is nagyon sokat fejlődtek és remélem, tavasszal is így fognak dolgozni. Itt kell megemlíteni, hogy az őszi szezonban hárman kaptak külön elismerést: Molnár Gergő, Vargyas Dániel, Márovics Dávid - sorolta az edző.

Motorikus és kondícionálisváltozások, heti munka:

- Különösen nagy hangsúlyt fektettünk a prevencióra, hetente kétszer-kétszer, az egész testre kiterjedő stabilizáció, erőfejlesztés és helyes futótechnika fejlesztésére szolgáló futó-ugróiskolát alkalmaztunk. Hétfőn az első napon a regeneráció-hibajavítás napja, kedd-csütörtök az erőgyűjtés-új elemek, pénteken gyorsaság és felkészülés  a mérkőzésre.

Célok a tavaszi szezonra:
- töretlen fejlődés a csapatjáték minden elemében,
- az edzésidő kitolása az iskola miatt késők érdekében,
- a kiegészítő játékosok fejlesztése,
- a jövő évi csapat kialakítása, próbálgatása,
- regenerációs képesség fejlesztése,
- csúcsforma kialakítása a bajnokság elején és a 9-12.fordulóra,
- a statisztikai adatok javítása,
- a kulcsjátékosok fejlesztése a felnőtt szintre
- a fiatalabb játékosok fejlesztése akadémia szintre,
- a sérült játékosok visszatérésének segítése az orvosi utasítások maximális betartásával.

Összegzés célokról, feladatokról

- A célok és a feladatok közé egy falat építettünk, építettek, aminek lebontásához hosszabb idő kellett, mint a felkészülés – mondta el Simon Attila, edző. - Amikor a csapat elkezdett homogenizálódni, felismertük a lehetőségeinket, elindult a munka, majd hittünk benne, kialakult a játékkép, a stílus. Több rendszerrel és felállással próbálkoztunk, tanultunk és ezzel a tudással kiismerhetetlenek lettünk. A szezon végére a bajnokság megnyerése sem tűnik elérhetetlennek. Az idősebb játékosok példát mutattak a hozzáállásban, így mindenkinek fontossá vált az edzés és a pályára lépés lehetősége. Azt is látják és érzik, hogy a vezetőink szurkolnak és mindent megtesznek, hogy jobbak legyenek, mint ember, mint labdarúgó és csapat. Köszönjük nekik!

- Minden játékosnak, szülőnek, szurkolónak, vezetőinknek boldog és sikeres új esztendőt kívánok!

- A kisebbekhez hasonlóan itt is hiányt szenvedtünk a be nem fejezett szezonnak köszönhetően – számolt be Szenczi Imre, szakmai vezető. - A korosztály az első helyen tanyázott, amikor lezárták az utánpótlás bajnokságokat. Ennek ellenére, nálunk ők voltak a bajnokok. Az elmúlt négy évünkből, immár harmadszor.

- Mint ahogy tavaly, idén is Simon Attila a korosztályért felelős edző, akinek nem kis feladat jutott, hogy a meggyengült keretből kihozza a maximumot.

- Idén a felnőtt csapat létrejöttével és az eligazolásoknak köszönhetően öt játékosunk is kiesett a tervezhető keretből. Bódi Bence, Kántor György, Varga Csaba a Zanati KSE – HVSE, Varga Áron az NB III-s Veszprém felnőtt keretéhez, míg Varga Márk a Videoton korosztályos csapatához került. Ennek ellenére a 2. helyen telel a társaság, ami eredményesség szempontjából teljes mértékben elfogadható. Nem kell ecsetelnem, hogy ezekkel a játékosokkal kiegészülve, magasan kiemelkednénk a mezőnyből és vezethetnénk akár a bajnokságot is – vélte a szakmai vezető.

- Nyáron a felnőtt csapat és az u19 érdekeit úgy kellett összhangba hozni, hogy az ifi játékosaink fejlődése és bajnokságban történő szereplése ne szenvedjen kárt, hátrányt. Ez sajnos a tervezettnél több időt vett igénybe. Ennek oka, hogy kettős igazolásokkal nem versenyeztethettük őket. Tehát, vagy átigazolnak a felnőtt csapatba, vagy a korosztályos bajnokságban folytatják pályafutásukat. Úgy érzem, ezzel a köztes megoldással („csak” három játékost vittünk fel a felnőtt keretbe) sikerült egy viszonylagos állapotot teremteni. Bízom benne, hogy a következő idényben már ilyen problémával nem kell foglalkoznunk, nem lépnek fel ezek a hátráltató tényezők.

- Addig, továbbra is a legfőbb célunk ebben a korosztályban, hogy a „végzős” játékosainkat felkészítsük a felnőtt futballra. Ha az NB-s bajnokság, akkor arra, ha az – remélhetőleg már – megyei egyes bajnokság, akkor arra. Egy a lényeg: mindenkinek a képességeinek megfelelő továbblépést biztosítsunk és ne akarjunk olyan lépcsőfokot megléptetni velük, amire még nem képesek! Fejlődésüket csak az szolgálhatja, hogyha JÁTSZANAK!!! Felnőtt futballban játszanak!!! Ebben a korban éveket padon ülni, óriási hátrányt jelenthet a pályafutásukban. Ehhez őszinte kommunikációra, a lehetőségek optimális értékelésére van szükség. Ehhez egyesületünk vezetősége és az edzői stáb, minden segítséget megad. Folyamatosan bővülő kapcsolatrendszerünknek és a felnőtt csapatunk remélhető osztályváltásának köszönhetően, az egyén kvalitásának megfelelő továbblépést tudunk biztosítani – hangsúlyozta Szenczi Imre.

- Szembeötlő változás, hogy a gyerekek egyéni és csapatjátéka egyre agresszívabb. Támadásban, védekezésben és az átmenetekben is. Játékszervezésükben egyre többször felfedezhetők azon mozgásfeladatok, stílustechnika, mint a rengeteg helycserés támadások, forgások, párhuzamos mozgások. Talán két mérkőzésen volt gyengébb a teljesítmény, ahol az eredmény sem úgy alakult, ahogy szerettük volna. A felkészülés során – sokkal több idő lesz rá, mint nyáron – tovább erősödik a csapat játéka, és ha egyénileg is sokat fognak fejlődni a gyerekek, akkor folytatva a hagyományokat, újra (4.) bajnoki címet ünnepelhet a korosztály. De mint azt már említettem, nem ez a legfontosabb számunkra. Ehhez kívánok sikerekben gazdag új évet Simon Attilának és csapatának! Köszönöm, köszönjük szépen az egész évüket!!!
Vissza az előző oldalra!
Haladás VSE Utánpótlás - Magyar