Hírek


A Lukácsháza felnőtt csapatával tréningeztek
2021. január 24., 18:52

Közös edzés volt a felkészülés soron következő állomása U19-es korosztályunknál.

Részletek

A Sportkomplexum termében rúgták a bőrt
2021. január 24., 18:42

U11-es korosztályunk a Zalaegerszeg csapatával közösen edzett.

Részletek

Javában zajlik a felkészülés
2021. január 23., 13:09

U14-es korosztályunk is a Király SZE ellen játszott edzőmérkőzést nemrég.

Részletek

Lejátszották az első felkészülési mérkőzést
2021. január 19., 15:38

U15-ös és U17-es korosztályaink a Király SZE ellen léptek pályára a hétvégén.

Részletek

Sikeres évkezdés
2021. január 18., 17:17

U12-es csapatunk 4:1-re nyert edzőmeccsen a Király SZE ellen.

Részletek

Segítsünk közösen Noelnek!
2021. január 14., 14:22

A Vas megyei kisfiúnál SMA2-es betegséget diagnosztizáltak, családja most a gyógyulást jelentő kezelésre gyűjt.

Részletek

Megkezdődtek az edzések
2021. január 13., 11:09

A téli szünet után a múlt csütörtök óta újra dolgoznak korosztályaink.

Részletek

Kapusedzések
2021. január 01., 16:11

"Játékszervezésünk alapja, hogy hátulról építkezve, kapustól induló játékkal tervezzük a futballunkat" - vallja Szenczi Imre. A hálóőrök képzéséről a szakmai vezető mellett Hegedűs Péter ...

Részletek

Elérhető cél a bajnokság megnyerése
2020. december 30., 15:41

Korosztályaink szezon-, illetve évértékelését az U19-es csapat beszámolójával zárjuk. Edzőjük, Simon Attila, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető voltak a segítségünkre ebben.

Részletek

U17: kemény fél éven vannak túl
2020. december 28., 13:20

A nehézségek ellenére rengeteget fejlődtek sportolóink. Néhányan már a felnőttek között is kaptak edzéslehetőséget.

Részletek

Kellemes karácsonyi ünnepeket!
2020. december 23., 18:41

A Haladás család nevében áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánunk!

Részletek

U15: rendkívül motivált csapat
2020. december 23., 09:20

Harmadik helyen áll bajnokságban U15-ös korosztályunk, ahol végig látványos futballt mutattak be a srácok. Petrovics Balázs és Kiricsi Dániel edzők, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető szezonérték...

Részletek

Fontos, hogy intelligens játékosokká váljanak
2020. december 20., 16:47

U13-as és U14-es korosztályaink továbbra is együtt edzenek. Sok-sok munka és egy sikeres szezon áll a srácok mögött. Iszak Gábor és Neczpál Gábor edzőpárost és Szenczi Imre, szakmai vezetőt kérdezt...

Részletek

Veretlenül: 7 győzelemmel és 2 döntetlennel zárták a félévet
2020. december 17., 13:22

Eredményes időszakot tudhat maga mögött U12-es korosztályunk; csapatként és egyénileg is folyamatosan fejlődnek a srácok. Szezonértékelő sorozatunkban Tóth Péter, illetve Németh Zoltán edzők és Sze...

Részletek

"Fő feladatunknak a nagypályás futballra való felkés...
2020. december 15., 10:59

Több tehetséges játékossal is büszkélkedhet U11-es korosztályunk, amely az elmúlt hónapokban egy jól működő kis közösségé kovácsolódott össze. Edzőik, Nagy Sándor és Péter Ábrahám, illetve szakmai ...

Részletek

Játékos formában tanulnak
2020. december 11., 11:49

Az U9-es az egyik legjelentősebb korosztály az utánpótlás nevelés munka során. Az alapok lefektetése mellett persze rendkívül fontos az is, hogy a gyerekek jól érezzék magukat a pályán, és hogy éle...

Részletek

Közös pizzázással zárják az évet csapataink
2020. december 10., 14:21

A nagyszabású év végi ünnepség az idei évben elmarad. Helyette saját körükben tartanak mini évértékelő rendezvényt korosztályaink. Az U13-14-es csapataink a hét elején maradtak edzés után egy rövid...

Részletek

Beszámoló a legkisebbek elmúlt évéről
2020. december 08., 14:06

"A vírushelyzet ellenére is jól működött az Ovi-foci program az idén. Sikerként könyveljük el, hogy több programban résztvevő gyerkőc lett végül a Haladás család tagja és ezzel ők, illetve szü...

Részletek

"Ellenfeleink kettőzött erővel küzdöttek ellenünk"
2020. december 04., 11:16

A Zanati KSE – HVSE, vagyis egyesületünk felnőtt csapata ősszel debütált a Megyei II. osztályban. Velük kezdjük meg a korosztályaink éves értékelését. Írásunkban Szenczi Imre, szakmai vezető beszél...

Részletek

Focizz velünk, legyél része te is a sikereinknek!
2020. november 30., 13:52

Szeretettel várjuk a 2007 és 2016 között született, mozogni vágyó gyerekek, fiatalok jelentkezését egyesületünkhöz.

Részletek

Nem jött össze a győzelem
2020. november 27., 12:28

A Zalaegerszeg csapatával meccselt U14-es korosztályunk. 2:1-re nyertek a vendégek.

Részletek

Megérdemelt győzelem
2020. november 22., 09:24

2:1-re nyert U19-es korosztályunk az Andráshida ellen.

Részletek

2:1-re nyertek a MOTIM ellen
2020. november 17., 13:53

U14-es csapatunk hazai pályán fogadta a mosonmagyaróvári gárdát.

Részletek

Sok ügyes ovis is pályára lépett
2020. november 16., 15:24

Az ősszel négy alkalommal vettek rész U9-es és U7-es csapataink a Bozsik programokon. Ezekből háromszor hazai pályán, egyszer pedig a Király Sportlétesítményben vendégeskedtek.

Részletek

U19: szép sikert arattak
2020. november 15., 14:33

A srácok 3:0-ra verték az eddigi meccsig pontveszteség nélkül álló Mosonmagyaróvár csapatát.

Részletek

3:0-as győzelem a MITE ellen
2020. november 13., 08:26

Hozta a papírformát U14-es csapatunk.

Részletek

Új szabályokat hozott a Haladás VSE
2020. november 12., 11:55

Az előírások többek között a maszkhasználattal és a Sportkomplexum területére való belépéssel kapcsolatosak.

Részletek

Továbbra is zajlanak az edzések és a versenyek
2020. november 11., 16:30

A nézők kizárásával lehetőség van a versenyszerű sporttevékenység folytatására.

Részletek

Kedden még a megszokott program szerint zajlanak az edzések
2020. november 10., 07:31

Természetesen a járványügyi előírások és intézkedések betartása mellett. A további tudnivalókról, az esetleges változásokról hamarosan beszámolunk, addig is közöljük a HVSE Vezetőségének tájékoztat...

Részletek

A bajnokság legfölényesebb győzelmét arattuk
2020. november 08., 18:47

Felnőtt csapatunk a második félidőben mutatott remek játékával 9:1 arányban nyert az Ikervár ellen.

Részletek

Játékos formában tanulnak

2020. december 11., 11:49

Az U9-es az egyik legjelentősebb korosztály az utánpótlás nevelés munka során. Az alapok lefektetése mellett persze rendkívül fontos az is, hogy a gyerekek jól érezzék magukat a pályán, és hogy életkoruknak megfelelően folyjon a képzésük. Az U9-es csapatunk elmúlt évét foglaltuk össze írásunkban Horváth Márton edző és Szenczi Imre, szakmai vezető segítségével.

- A 2020/21-es szezonban a keret 2012 és 2013-as születésű gyerekekből áll, de az utóbbiak alkotják a csapat magját - mondta Horváth Márton, edző.

- Az edzéseket augusztus 3-án, heti három alkalommal: hétfő, kedd, csütörtök ritmusban kezdtük meg. Már az első tréningeken sok új gyerkőc jelent meg, akik az U7-es csapatból léptek egy korosztállyal feljebb. Számukra újdonságot jelentett, hogy a 15x20m pálya 20x40m-re változott, a játékosok létszáma is módosult 3 főről 4+1-es felállásra. Ilyenkor szokni kell a távolságokat, a létszámot, nem utolsó sorban az egyéni játék mellett csapatban is kell már gondolkodniuk a gyerekeknek.

- Az edzéslátogatottság augusztusban még nem volt az igazi (nyaralások miatt is), bár már ekkor is látszott, hogy kik azok, akik megfelelő aktivitással vesznek részt a foglalkozásokon. Ahogy kezdetét vette az iskola, már megfelelő létszámokkal, több csoportban tudtuk a foglalkozásokat tartani a gyerekeknek - folytatta az edző.

- Minden gyerek számára igyekeztünk megtalálni a megfelelő erősségű csoportot, hogy örömmel járjanak edzésre, érezzék jól magukat, de emellett csapatként és egyénileg is fejlődjenek.

- Szeptember közepétől kialakult, hogy kikkel, milyen ütemben lehet haladni. Sajnos novembertől a pandémia miatt bevezetett korlátozások újra gyengítették az edzésekre járók számát. Annak viszont nagyon örülök, hogy vannak srácok, akik ennek ellenére is igyekeztek részt venni mind a három foglalkozáson. Kiemelkedő az edzés látogatottsága Berényi Botondnak és Szenczi Dávidnak (95% feletti), de mellettük Doktorics Máté, Fülöp Máté, Szabó Bence, Zakits Erik is aktívan jelen voltak (85% feletti) - sorolta Horváth Márton.

Tornák, felkészülési mérkőzések, Bozsik fesztiválok

- Augusztus második hétvégéjén már Sopronban egy négy csapatos villámtornán vettünk részt az U8-as gyerekekkel. U9-es csapatunknak pedig hazai szervezésű tornája volt még ebben a hónapban. Ezeken a tornákon még csak a kezdeti lépések látszódtak, de már voltak bíztató jelek. Több egyéni jó teljesítmény is akadt. A két korosztálynak szerveztünk edzőmérkőzést Zalaegerszegen és Kőszegen is, ahol az edzésen gyakoroltakból már több játék és mozgásfeladat visszaköszönt. Kezdetét vették a Boszik fesztiválok is, így mindenki kellő lehetőséget kapott arra, hogy számot adjon tudásáról. Itt a gyerekek felszabadultan játszhattak, sok gólt lőttek, jól érezték magukat.

- Nagyon vártuk a decemberi időszakot, általában ilyenkor indul be a teremtorna szezon. Jó lett volna látni a srácokat, hogy az elmúlt 4 hónap edzésmunkáját nyomás alatt mennyire tudják visszaadni. Ezekre most sajnos nem kerülhetett sor, de bízom benne, hogy a 2021-es évtől már újra részt tudunk venni különböző megmérettetéseken!

- A keret nagy százaléka, tavasszal még az óvodás programunkban vett részt - vette át a szót Szenczi Imre, szakmai vezető. - Természetesen itt is (u9) biztosítani szeretnénk a tömegsport mellett a versenysportra való felkészítést, képzést. Úgy gondolom, hogy ez a korosztály az egyik, ha nem a legfontosabb korosztály a képzésünk, nevelésünk szempontjából.

- Az, hogy a versenykorosztályokban (u14-19) már alkalmazni tudják a játékfilozófiánknak megfelelő játék és mozgásfeladatokat, ahhoz már ebben a korban le kell tennünk az alapokat. Azokat évről évre tovább fejlesztve juthatunk el az általunk kijelölt stílusirányba. Tehát már ekkor szeretnénk elültetni a srácokban az egyesület és szakosztályunk identitását, ami korosztályonként, egymásra épülve a versenykorosztályokban teljesedhet ki.

- Mindent játékban tanulunk és a futsal filozófiát is érvényre juttatjuk a képzésünk során. Az agyukat „bombázzuk”, hogy miként is gondoljanak magára a JÁTÉKRA! Óriási élmény és büszkeség, amikor egy alig hét éves gyerek visszaadja a „tanultakat” és FOCIZIK!  Célunk, hogy ne gyakorlatokban (mint ahogy az edzők sem) gondolkozzanak, hanem értsék azt, hogy mit miért gyakorolnak. Játékfeladatokban és stílustechnikában, mozgásfeladatokban gondolkozunk. Ezek a képzésünk alapelvei. JÁTSSZ, ÉREZD JÓL MAGAD A PÁLYÁN ÉS ÉRTSD IS A JÁTÉKOT - vallja a szakmai vezető!!!

- Az edzések, foglalkozások a Kenderesi utca edzőpályáin kezdődtek. A Bozsik program zárása után pedig a Sportkomplexum csarnoka, termei álltak, állnak rendelkezésünkre. Így maximálisan biztosítani tudjuk a megfelelő infrastruktúrát és a körülményeket a csapataink részére.

- Sajnos a vírushelyzet miatt elmaradtak a tornák, teremtornák, ahol visszacsatolást kaphattunk volna mi is és a szülők is, hogy hol is tartunk. Ezért a jövőben a több csapatos tornák helyett edzőmérkőzéseket szervezünk a korosztály számára. Örömmel jelenthetem, hogy a jó kapcsolatrendszerünknek köszönhetően, már lekötött programjaink vannak a januári, februári időszakra.

- A korosztállyal Ferencsik Evelin és Horváth Márton foglalkozott. Megjegyezném: nem kis energiát emészt fel az ilyen korosztályú gyerekekkel történő foglalkozás. Köszönöm a munkájukat - mondta Szenczi Imre!

- Az edzéseink december 17-ig tartanak, ezután egy kis téli szünetre megyünk. A gyerekeknek is kell a pihenés (az elmúlt időszakban sok volt az új információ mind az iskolában, mind az edzéseken), hogy aztán újult erővel 2021. január 7-én folytathassuk a megkezdett munkát - számolt be Horváth Márton.
Vissza az előző oldalra!
Haladás VSE Utánpótlás - Magyar