Hírek


Javában zajlik a felkészülés
2021. január 23., 13:09

U14-es korosztályunk is a Király SZE ellen játszott edzőmérkőzést nemrég.

Részletek

Lejátszották az első felkészülési mérkőzést
2021. január 19., 15:38

U15-ös és U17-es korosztályaink a Király SZE ellen léptek pályára a hétvégén.

Részletek

Sikeres évkezdés
2021. január 18., 17:17

U12-es csapatunk 4:1-re nyert edzőmeccsen a Király SZE ellen.

Részletek

Segítsünk közösen Noelnek!
2021. január 14., 14:22

A Vas megyei kisfiúnál SMA2-es betegséget diagnosztizáltak, családja most a gyógyulást jelentő kezelésre gyűjt.

Részletek

Megkezdődtek az edzések
2021. január 13., 11:09

A téli szünet után a múlt csütörtök óta újra dolgoznak korosztályaink.

Részletek

Kapusedzések
2021. január 01., 16:11

"Játékszervezésünk alapja, hogy hátulról építkezve, kapustól induló játékkal tervezzük a futballunkat" - vallja Szenczi Imre. A hálóőrök képzéséről a szakmai vezető mellett Hegedűs Péter ...

Részletek

Elérhető cél a bajnokság megnyerése
2020. december 30., 15:41

Korosztályaink szezon-, illetve évértékelését az U19-es csapat beszámolójával zárjuk. Edzőjük, Simon Attila, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető voltak a segítségünkre ebben.

Részletek

U17: kemény fél éven vannak túl
2020. december 28., 13:20

A nehézségek ellenére rengeteget fejlődtek sportolóink. Néhányan már a felnőttek között is kaptak edzéslehetőséget.

Részletek

Kellemes karácsonyi ünnepeket!
2020. december 23., 18:41

A Haladás család nevében áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánunk!

Részletek

U15: rendkívül motivált csapat
2020. december 23., 09:20

Harmadik helyen áll bajnokságban U15-ös korosztályunk, ahol végig látványos futballt mutattak be a srácok. Petrovics Balázs és Kiricsi Dániel edzők, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető szezonérték...

Részletek

Fontos, hogy intelligens játékosokká váljanak
2020. december 20., 16:47

U13-as és U14-es korosztályaink továbbra is együtt edzenek. Sok-sok munka és egy sikeres szezon áll a srácok mögött. Iszak Gábor és Neczpál Gábor edzőpárost és Szenczi Imre, szakmai vezetőt kérdezt...

Részletek

Veretlenül: 7 győzelemmel és 2 döntetlennel zárták a félévet
2020. december 17., 13:22

Eredményes időszakot tudhat maga mögött U12-es korosztályunk; csapatként és egyénileg is folyamatosan fejlődnek a srácok. Szezonértékelő sorozatunkban Tóth Péter, illetve Németh Zoltán edzők és Sze...

Részletek

"Fő feladatunknak a nagypályás futballra való felkés...
2020. december 15., 10:59

Több tehetséges játékossal is büszkélkedhet U11-es korosztályunk, amely az elmúlt hónapokban egy jól működő kis közösségé kovácsolódott össze. Edzőik, Nagy Sándor és Péter Ábrahám, illetve szakmai ...

Részletek

Játékos formában tanulnak
2020. december 11., 11:49

Az U9-es az egyik legjelentősebb korosztály az utánpótlás nevelés munka során. Az alapok lefektetése mellett persze rendkívül fontos az is, hogy a gyerekek jól érezzék magukat a pályán, és hogy éle...

Részletek

Közös pizzázással zárják az évet csapataink
2020. december 10., 14:21

A nagyszabású év végi ünnepség az idei évben elmarad. Helyette saját körükben tartanak mini évértékelő rendezvényt korosztályaink. Az U13-14-es csapataink a hét elején maradtak edzés után egy rövid...

Részletek

Beszámoló a legkisebbek elmúlt évéről
2020. december 08., 14:06

"A vírushelyzet ellenére is jól működött az Ovi-foci program az idén. Sikerként könyveljük el, hogy több programban résztvevő gyerkőc lett végül a Haladás család tagja és ezzel ők, illetve szü...

Részletek

"Ellenfeleink kettőzött erővel küzdöttek ellenünk"
2020. december 04., 11:16

A Zanati KSE – HVSE, vagyis egyesületünk felnőtt csapata ősszel debütált a Megyei II. osztályban. Velük kezdjük meg a korosztályaink éves értékelését. Írásunkban Szenczi Imre, szakmai vezető beszél...

Részletek

Focizz velünk, legyél része te is a sikereinknek!
2020. november 30., 13:52

Szeretettel várjuk a 2007 és 2016 között született, mozogni vágyó gyerekek, fiatalok jelentkezését egyesületünkhöz.

Részletek

Nem jött össze a győzelem
2020. november 27., 12:28

A Zalaegerszeg csapatával meccselt U14-es korosztályunk. 2:1-re nyertek a vendégek.

Részletek

Megérdemelt győzelem
2020. november 22., 09:24

2:1-re nyert U19-es korosztályunk az Andráshida ellen.

Részletek

2:1-re nyertek a MOTIM ellen
2020. november 17., 13:53

U14-es csapatunk hazai pályán fogadta a mosonmagyaróvári gárdát.

Részletek

Sok ügyes ovis is pályára lépett
2020. november 16., 15:24

Az ősszel négy alkalommal vettek rész U9-es és U7-es csapataink a Bozsik programokon. Ezekből háromszor hazai pályán, egyszer pedig a Király Sportlétesítményben vendégeskedtek.

Részletek

U19: szép sikert arattak
2020. november 15., 14:33

A srácok 3:0-ra verték az eddigi meccsig pontveszteség nélkül álló Mosonmagyaróvár csapatát.

Részletek

3:0-as győzelem a MITE ellen
2020. november 13., 08:26

Hozta a papírformát U14-es csapatunk.

Részletek

Új szabályokat hozott a Haladás VSE
2020. november 12., 11:55

Az előírások többek között a maszkhasználattal és a Sportkomplexum területére való belépéssel kapcsolatosak.

Részletek

Továbbra is zajlanak az edzések és a versenyek
2020. november 11., 16:30

A nézők kizárásával lehetőség van a versenyszerű sporttevékenység folytatására.

Részletek

Kedden még a megszokott program szerint zajlanak az edzések
2020. november 10., 07:31

Természetesen a járványügyi előírások és intézkedések betartása mellett. A további tudnivalókról, az esetleges változásokról hamarosan beszámolunk, addig is közöljük a HVSE Vezetőségének tájékoztat...

Részletek

A bajnokság legfölényesebb győzelmét arattuk
2020. november 08., 18:47

Felnőtt csapatunk a második félidőben mutatott remek játékával 9:1 arányban nyert az Ikervár ellen.

Részletek

Döntetlent játszott U12-es csapatunk
2020. november 06., 11:20

A Körmendi Sünikkel csaptak össze a legutóbbi bajnokin. 1:1 lett a mérkőzés eredménye.

Részletek

Elhozták Győrből a 3 pontot
2020. november 02., 13:48

Az Üstökösnél vendégszerepelt U14-es csapatunk.

Részletek

"Ellenfeleink kettőzött erővel küzdöttek ellenünk"

2020. december 04., 11:16

A Zanati KSE – HVSE, vagyis egyesületünk felnőtt csapata ősszel debütált a Megyei II. osztályban. Velük kezdjük meg a korosztályaink éves értékelését. Írásunkban Szenczi Imre, szakmai vezető beszél többek között az előzményekről, a bajnoki szereplésről, de a hosszútávú célokról is szót ejt.

 

Az előzményekről…

- 2020 tavaszán a Zanati KSE megkereste egyesületünket, hogy a Megyei II. osztályban szereplő felnőtt csapatuknak nyújtsunk segítséget -indított a kezdetekkel Szenczi Imre, szakmai vezető. - Ez a lehetőség és elképzelés megegyezett a szakosztályunk hosszútávú tervével, így az együttműködési megállapodás a nyár elején megköttetett!

- Ezzel a legfőbb célunk, hogy az utánpótlásunkból kikerülő gyerekek felnőtt futballba történő integrálását elősegítsük. Így már egy olyan perspektívát tudunk állítani a gyerekek elé, amivel megvalósíthatják álmaikat és felnőtt futballistákká válhatnak.

- Sajnos nagyon rövid idő állt a rendelkezésünkre a keret kialakítására és a jelenlegi átigazolási szabályzat sem kedvezett számunkra. Ennek oka, hogy kettős igazolással – mivel megszűnt ez a lehetőség - nem tudtuk szerepeltetni azokat a játékosainkat, akik még utánpótlás korúak, de már érettek lettek volna a felnőtt szintre.

- Azért, hogy az u19-s korosztályunk érdeke se sérüljön, csak három játékossal számolhattam a felnőtt csapatnál. A többi játékost a Zanati KSE-től „örököltük”, illetve a nyáron és az előző években kiöregedő, tőlünk elkerülő játékosok adták.

- Tehát, a félreértéseket elkerülve: jelenleg még nem tudunk 100%-ban csak a saját utánpótlásunkra támaszkodni, de a végcél nem lehet más - fogalmazott Szenczi!

- Hosszabb távú terveink között a lehetőségekhez mérten, a folyamatos osztályváltás szerepel, aminek végcélja az MLSZ NB-s bajnokságába történő feljutás és hosszútávú szereplés saját, helyi és megyei kötődésű játékosokkal. Innét pedig már csak egy lépés számukra a profi futball! Ehhez szeretnénk hozzásegíteni őket!

 

Felkészülési időszak

- A legfőbb célkitűzésünk az volt, hogy a már meglévő egyesületi klubkultúrát és filozófiát (stílusirány) átültessük a felnőtt futballra.

- A felnőtt csapatnak is az utánpótlásban már megfogalmazott játékelképzelést, játéktípust, játékszervezést kell alkalmaznia, így a korosztályainkban nevelkedő gyerekek beilleszkedése, beillesztése is zökkenőmentesebben végrehajtható. Tehát a felkészülési időszakban szerettem volna kialakítani az utánpótlásunkra már jellemző, stílusosan JÁTSZÓ csapatot, aminek az ismérvei a kezdeményező, irányító, támadó felfogás. Hogy labdabirtoklásból szervezetten berendezkedve érkezzünk a támadó térfélre, itt pedig rengeteg elmozgást, váltást, helycserét alkalmazva alakítsunk ki minél több gólhelyzetet.  A stílusjellemzőknek mindenki számára jól felismerhetőnek kell lennie. Nézhető, látványos futballt szeretnénk játszani, amire kíváncsi lehet a szurkoló! Az álló háborúra, védekezzünk és majd lesz valami, játékszervezés nem a sajátunk!

- Nekünk nagyon fontos, hogy akik megtisztelnek minket a mérkőzéseinken, azoknak szórakozást nyújtsunk! Bármelyik szintről is beszélünk. Lehet ez utánpótlás, vagy a felnőtt futball bármelyik osztálya - hangsúlyozta a szakmai vezető.

- Egy osztállyal magasabban jegyzett csapatok ellen vívtuk edzőmérkőzéseinket, de a kupákban is megye 1-es ellenfelekkel kerültünk szembe. Ekkor időszakonként már visszaköszönt, hogy mit is szeretnénk megvalósítani a pályán. Utólag az Országos Kupából büntetőkkel való kiesésünket sajnálom, mert egy kis szerencsével akár már az első évünkben NB-s ellenfelet is hozhattunk volna Szombathelyre. A Megyei kupasorozatban viszont még versenyben vagyunk. Várjuk a tavaszi folytatást.

 

Bajnoki időszak

- Már az első fordulókban kiderült, hogy ellenfeleink kettőzött erővel küzdenek ellenünk. Presztízsmérkőzésnek tekintik az ellenünk vívott találkozókat, köszönhetően csapatunk nevének. Természetesen nem várjuk az ingyen, könnyen megszerezhető pontokat, mert ez is csak a csapat és azon belül az egyének fejlődését szolgálja. Sajnos a szezon közepén volt egy hullámvölgyünk, köszönhetően az egyszerre jelentkező sérüléseknek és betegségeknek. Ekkor sorozatban három döntetlent hoztunk. Egyszer 4:2-ről engedtük felállni az ellenfelet, ahol még büntetőt is hibáztunk az utolsó percben. A következő mérkőzésen egy szabályos, nem mellesleg győztes gólnak vélt találatot vontak vissza a játék végén, míg a harmadik mérkőzésen a hosszabbításban egy szögletrúgás után veszítettünk két pontot. Ezzel a hat ponttal magabiztosan vezethetnénk a tabellát, bár az utolsó két mérkőzést a pandémia miatt mi sem tudtuk lejátszani az idén. Az átigazolási időszak problémái miatt és a fellépő betegségek, sérülések tovább nehezítették a mérkőzéskeret kialakítását és többször nehézségbe ütközött a csapat összeállítása. Ennek ellenére minden játékost dicséret illet, hogy szinte az első hívó szóra egyesületünk rendelkezésére álltak és egy eredményes őszt produkáltak, amire lehet és kell is építeni a tavasszal.

 

Jövőkép

- Tudvalevő, hogy a téli átigazolási időszakban nehezebb feladat megerősíteni a csapatot, mint nyáron. Azon leszünk, hogy ennek ellenére sikerüljön megvalósítani erősítési terveinket, mert minden csapatrészbe szeretnénk igazolni. Ezáltal nagyobb konkurenciát szeretnénk csapaton belül kialakítani. Remélhetőleg az utánpótlás játékosaink részere is megvalósíthatjuk az elképzeléseinket és plusz motivációhoz juttathatjuk őket azzal, hogy mielőbb a felnőtt csapattal is készülhetnek, játszhatnak.

- Mint azt már többször és több helyen is elmondtuk, szeretnénk mielőbb feljutni, mert a másodosztály sok játékos számára – és számunkra sem – jelenthet kihívást és perspektívát hosszútávon.

 

Csapat és egyéni értékelés

- Az elszenvedett egy vereség beleférhet minden csapat életébe. Viszont a négy döntetlent sokallom. Főként, hogy abból minimum három hozható lett volna. A 13 mérkőzésen rúgott 43 gól látatlanban elfogadható lenne, ha nem tudnánk, hogy mennyi helyzet kellett ehhez. A 14 kapott gól soknak tűnik. Ennél stabilabbnak kell lenni a védekezésünknek. Szenczi Bence 9 és Németh Gábor 8 gólja is több lehetett volna, ha egy kicsivel határozottabbak vagyunk a kapu előtt. De a többieknek is nagyobb hatékonysággal kell majd tavasszal kivenniük a részüket a támadások befejezésénél.

- Kántor György és Bódi Bence nagyot fejlődött az ősszel. Ők még mindig ifi korú játékosok. Németh Ede a megfelelő játékpercek hatására egyre jobb formát mutatott, míg a belső védőink közül Janek Dávid hozott egy jó átlagot. A középpályán Perger Dániel, csapatkapitányhoz méltón húzta, vitte a csapatot. Maráczi Istinek kell még egy kis idő, hogy lemaradását pótolja. Edelényi Bálint sérülése nagyban befolyásolta a támadóink eredményességét. Remélhetőleg tavasszal az egész szezonban rendelkezésünkre állhat, így nagyobb lehet a variációs lehetőségem a támadósorban.

- Összességében mindenkinek kijár a dicséret, mert mindenki hozzátette a magáét a csapat eredményességéhez. Bízom benne, hogy tavaszra még jobban összeérünk, mint csapat, így pedig egyénileg is magasabb ívet írhat egy-egy játékosunk fejlődése.

- Nagyon bízunk egy sikeres tavaszban, hogy azután júniusban önfeledten ünnepelhessük célkitűzésünk megvalósulását!
Vissza az előző oldalra!
Haladás VSE Utánpótlás - Magyar