Hírek


Javában zajlik a felkészülés
2021. január 23., 13:09

U14-es korosztályunk is a Király SZE ellen játszott edzőmérkőzést nemrég.

Részletek

Lejátszották az első felkészülési mérkőzést
2021. január 19., 15:38

U15-ös és U17-es korosztályaink a Király SZE ellen léptek pályára a hétvégén.

Részletek

Sikeres évkezdés
2021. január 18., 17:17

U12-es csapatunk 4:1-re nyert edzőmeccsen a Király SZE ellen.

Részletek

Segítsünk közösen Noelnek!
2021. január 14., 14:22

A Vas megyei kisfiúnál SMA2-es betegséget diagnosztizáltak, családja most a gyógyulást jelentő kezelésre gyűjt.

Részletek

Megkezdődtek az edzések
2021. január 13., 11:09

A téli szünet után a múlt csütörtök óta újra dolgoznak korosztályaink.

Részletek

Kapusedzések
2021. január 01., 16:11

"Játékszervezésünk alapja, hogy hátulról építkezve, kapustól induló játékkal tervezzük a futballunkat" - vallja Szenczi Imre. A hálóőrök képzéséről a szakmai vezető mellett Hegedűs Péter ...

Részletek

Elérhető cél a bajnokság megnyerése
2020. december 30., 15:41

Korosztályaink szezon-, illetve évértékelését az U19-es csapat beszámolójával zárjuk. Edzőjük, Simon Attila, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető voltak a segítségünkre ebben.

Részletek

U17: kemény fél éven vannak túl
2020. december 28., 13:20

A nehézségek ellenére rengeteget fejlődtek sportolóink. Néhányan már a felnőttek között is kaptak edzéslehetőséget.

Részletek

Kellemes karácsonyi ünnepeket!
2020. december 23., 18:41

A Haladás család nevében áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánunk!

Részletek

U15: rendkívül motivált csapat
2020. december 23., 09:20

Harmadik helyen áll bajnokságban U15-ös korosztályunk, ahol végig látványos futballt mutattak be a srácok. Petrovics Balázs és Kiricsi Dániel edzők, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető szezonérték...

Részletek

Fontos, hogy intelligens játékosokká váljanak
2020. december 20., 16:47

U13-as és U14-es korosztályaink továbbra is együtt edzenek. Sok-sok munka és egy sikeres szezon áll a srácok mögött. Iszak Gábor és Neczpál Gábor edzőpárost és Szenczi Imre, szakmai vezetőt kérdezt...

Részletek

Veretlenül: 7 győzelemmel és 2 döntetlennel zárták a félévet
2020. december 17., 13:22

Eredményes időszakot tudhat maga mögött U12-es korosztályunk; csapatként és egyénileg is folyamatosan fejlődnek a srácok. Szezonértékelő sorozatunkban Tóth Péter, illetve Németh Zoltán edzők és Sze...

Részletek

"Fő feladatunknak a nagypályás futballra való felkés...
2020. december 15., 10:59

Több tehetséges játékossal is büszkélkedhet U11-es korosztályunk, amely az elmúlt hónapokban egy jól működő kis közösségé kovácsolódott össze. Edzőik, Nagy Sándor és Péter Ábrahám, illetve szakmai ...

Részletek

Játékos formában tanulnak
2020. december 11., 11:49

Az U9-es az egyik legjelentősebb korosztály az utánpótlás nevelés munka során. Az alapok lefektetése mellett persze rendkívül fontos az is, hogy a gyerekek jól érezzék magukat a pályán, és hogy éle...

Részletek

Közös pizzázással zárják az évet csapataink
2020. december 10., 14:21

A nagyszabású év végi ünnepség az idei évben elmarad. Helyette saját körükben tartanak mini évértékelő rendezvényt korosztályaink. Az U13-14-es csapataink a hét elején maradtak edzés után egy rövid...

Részletek

Beszámoló a legkisebbek elmúlt évéről
2020. december 08., 14:06

"A vírushelyzet ellenére is jól működött az Ovi-foci program az idén. Sikerként könyveljük el, hogy több programban résztvevő gyerkőc lett végül a Haladás család tagja és ezzel ők, illetve szü...

Részletek

"Ellenfeleink kettőzött erővel küzdöttek ellenünk"
2020. december 04., 11:16

A Zanati KSE – HVSE, vagyis egyesületünk felnőtt csapata ősszel debütált a Megyei II. osztályban. Velük kezdjük meg a korosztályaink éves értékelését. Írásunkban Szenczi Imre, szakmai vezető beszél...

Részletek

Focizz velünk, legyél része te is a sikereinknek!
2020. november 30., 13:52

Szeretettel várjuk a 2007 és 2016 között született, mozogni vágyó gyerekek, fiatalok jelentkezését egyesületünkhöz.

Részletek

Nem jött össze a győzelem
2020. november 27., 12:28

A Zalaegerszeg csapatával meccselt U14-es korosztályunk. 2:1-re nyertek a vendégek.

Részletek

Megérdemelt győzelem
2020. november 22., 09:24

2:1-re nyert U19-es korosztályunk az Andráshida ellen.

Részletek

2:1-re nyertek a MOTIM ellen
2020. november 17., 13:53

U14-es csapatunk hazai pályán fogadta a mosonmagyaróvári gárdát.

Részletek

Sok ügyes ovis is pályára lépett
2020. november 16., 15:24

Az ősszel négy alkalommal vettek rész U9-es és U7-es csapataink a Bozsik programokon. Ezekből háromszor hazai pályán, egyszer pedig a Király Sportlétesítményben vendégeskedtek.

Részletek

U19: szép sikert arattak
2020. november 15., 14:33

A srácok 3:0-ra verték az eddigi meccsig pontveszteség nélkül álló Mosonmagyaróvár csapatát.

Részletek

3:0-as győzelem a MITE ellen
2020. november 13., 08:26

Hozta a papírformát U14-es csapatunk.

Részletek

Új szabályokat hozott a Haladás VSE
2020. november 12., 11:55

Az előírások többek között a maszkhasználattal és a Sportkomplexum területére való belépéssel kapcsolatosak.

Részletek

Továbbra is zajlanak az edzések és a versenyek
2020. november 11., 16:30

A nézők kizárásával lehetőség van a versenyszerű sporttevékenység folytatására.

Részletek

Kedden még a megszokott program szerint zajlanak az edzések
2020. november 10., 07:31

Természetesen a járványügyi előírások és intézkedések betartása mellett. A további tudnivalókról, az esetleges változásokról hamarosan beszámolunk, addig is közöljük a HVSE Vezetőségének tájékoztat...

Részletek

A bajnokság legfölényesebb győzelmét arattuk
2020. november 08., 18:47

Felnőtt csapatunk a második félidőben mutatott remek játékával 9:1 arányban nyert az Ikervár ellen.

Részletek

Döntetlent játszott U12-es csapatunk
2020. november 06., 11:20

A Körmendi Sünikkel csaptak össze a legutóbbi bajnokin. 1:1 lett a mérkőzés eredménye.

Részletek

Elhozták Győrből a 3 pontot
2020. november 02., 13:48

Az Üstökösnél vendégszerepelt U14-es csapatunk.

Részletek

Veretlenül: 7 győzelemmel és 2 döntetlennel zárták a félévet

2020. december 17., 13:22

Eredményes időszakot tudhat maga mögött U12-es korosztályunk; csapatként és egyénileg is folyamatosan fejlődnek a srácok. Szezonértékelő sorozatunkban Tóth Péter, illetve Németh Zoltán edzők és Szenczi Imre, szakmai vezető beszámolóját olvashatják.

Előzmények

- A 2009-es korosztály nyáron kezdte el az új, 8+1-es játékrendszer feladatainak gyakorlását. A fiúk hosszú kihagyás után nagy elszántsággal, lendülettel vágtak neki az új feladatok elsajátításának - mondta Tóth Péter, edző.

Felkészülési időszak

A felkészülési időszak alatt a keret nagy része a rendelkezésemre állt (csak 1-1 hiányzó volt alkalmanként)  Sőt! Három fővel bővültünk. Kránitz Balázs, Andor Áron és Andor Olivér érkezett hozzánk. A tervezett munkát elvégeztük, voltak mozgásfeladatok, amiket nehezebben tudtak megérteni és alkalmazni a gyerekek, de több gyakorlást és ismétlést követően látványosan javult a játékfeladat/feladatok kivitelezése. Ez időszak alatt több edzőmérkőzést is játszottunk környékbeli nívós csapatokkal (mint például: Sopron, Zalaegerszeg, Gyirmót). Ezeken a találkozókon a fiúk próbálták a felkészülési időszak alatt gyakorolt játékfeladatokat alkalmazni - számolt be az edző.

Bajnoki időszak

- Korosztályunk az U14 megyei bajnokság Körmendi csoportjában és az U13-as Régiós C Bozsik tornán szerepelt az ősz folyamán. Már az első mérkőzésen kiderült a megyei bajnokságban, hogy az egy-két évvel idősebb és fizikálisan erősebb ellenfeleinkkel szemben is fel fogja tudni venni a versenyt „kis csapatom”. Fordulóról fordulóra egyre látványosabban, a játékszervezésünknek megfelelően játszottunk - büszkélkedett az edző. - Ennek eredményeként kiemelkedtünk a mezőnyből: veretlenül 7 győzelemmel és 2 döntetlennel zártuk a félévet, és ezzel a teljesítménnyel vezetjük a bajnokságot. Két játékosunk (Somfalvi Barna, Szakály Zétény) a II. osztályú U14-s bajnokságban is bemutatkozott a nagyobbak között.

Jövőkép

- A tavaszi szezonban is folytatjuk az elkezdett munkát. A bajnokságban való szereplés fontos, de legfőbb célunk, hogy mind az egyén, mind a csapat fejlődése is megfelelő legyen, amelyekkel a későbbiek folyamán felkészítjük a játékosokat a nagypályás labdarúgásra, illetve további játékosoknak is lehetőséget szeretnénk adni a nagyobbak közötti megmérettetésre.

Csapat és egyéni értékelés

- A csapatomnak a nyár folyamán a pályaméret módosulásának megfelelően a nagyobb létszámú játék változásainak is meg kellett felelnie. Ez okozott némi kezdeti nehézséget, de a fiúk partnerek voltak a munkában és rövid időn belül alkalmazkodtak az általunk megkövetelt, felépített programhoz.
- Összességében elégedett voltam a srácok féléves teljesítményével egyénileg és csapat szinten is. A mérkőzések nagy részében egységes csapatként domináltunk ellenfelinkkel szemben. A félévben a fejlődés minden játékosra elmondható hol kisebb, hol nagyobb mértékben.

- Köszönöm a srácok féléves munkáját, és remélem, hogy a következő időszakban is hasonló elszántságban és hozzáállásban fognak dolgozni. A szülőknek külön köszönet jár, hogy a nehéz időszak ellenére is együttműködőek voltak - zárta szavait Tóth Péter.

 

- Nyáron Tóth Péter és Németh Zoltán páros folytatta, vette át a korosztály képzését, nevelését. Egy nagyon értékes és tehetséges korosztályról beszélünk, sok-sok ügyes gyerekkel - hangsúlyozta Szenczi Imre, szakmai vezető. - Ők már az előző időszakban (6+1) már elkezdték azt a képzést, ami játékfilozófiánkat meghatározza. Plusz két játékost kellett elhelyeznünk a pályán, ami elsőre furcsa volt a srácoknak. De mikor megértették, hogy a játékszervezésünk ez által semmit sem változott az előző időszakhoz képest, egyre magabiztosabbak lettek. Örömteli, hogy egyénileg és csapatként is töretlen a fejlődésük.

- Tavasszal további játékosok bemutatkozására lehet számítani az u14-es bajnokságban. Persze ehhez legfőképpen a gyerekek hozzáállásának kell állandósulni. Lehetőség szerint a maximális edzéslátogatottság mellett, gyakorolni, gyakorolni! Télen a felkészülési időszakban a teremtornák helyett már az edzőmérkőzéseket részesítjük előnyben, így is gyorsítva a fejlődési folyamatot - mondta a szakmai vezető.
Vissza az előző oldalra!
Haladás VSE Utánpótlás - Magyar