Hírek


A Lukácsháza felnőtt csapatával tréningeztek
2021. január 24., 18:52

Közös edzés volt a felkészülés soron következő állomása U19-es korosztályunknál.

Részletek

A Sportkomplexum termében rúgták a bőrt
2021. január 24., 18:42

U11-es korosztályunk a Zalaegerszeg csapatával közösen edzett.

Részletek

Javában zajlik a felkészülés
2021. január 23., 13:09

U14-es korosztályunk is a Király SZE ellen játszott edzőmérkőzést nemrég.

Részletek

Lejátszották az első felkészülési mérkőzést
2021. január 19., 15:38

U15-ös és U17-es korosztályaink a Király SZE ellen léptek pályára a hétvégén.

Részletek

Sikeres évkezdés
2021. január 18., 17:17

U12-es csapatunk 4:1-re nyert edzőmeccsen a Király SZE ellen.

Részletek

Segítsünk közösen Noelnek!
2021. január 14., 14:22

A Vas megyei kisfiúnál SMA2-es betegséget diagnosztizáltak, családja most a gyógyulást jelentő kezelésre gyűjt.

Részletek

Megkezdődtek az edzések
2021. január 13., 11:09

A téli szünet után a múlt csütörtök óta újra dolgoznak korosztályaink.

Részletek

Kapusedzések
2021. január 01., 16:11

"Játékszervezésünk alapja, hogy hátulról építkezve, kapustól induló játékkal tervezzük a futballunkat" - vallja Szenczi Imre. A hálóőrök képzéséről a szakmai vezető mellett Hegedűs Péter ...

Részletek

Elérhető cél a bajnokság megnyerése
2020. december 30., 15:41

Korosztályaink szezon-, illetve évértékelését az U19-es csapat beszámolójával zárjuk. Edzőjük, Simon Attila, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető voltak a segítségünkre ebben.

Részletek

U17: kemény fél éven vannak túl
2020. december 28., 13:20

A nehézségek ellenére rengeteget fejlődtek sportolóink. Néhányan már a felnőttek között is kaptak edzéslehetőséget.

Részletek

Kellemes karácsonyi ünnepeket!
2020. december 23., 18:41

A Haladás család nevében áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánunk!

Részletek

U15: rendkívül motivált csapat
2020. december 23., 09:20

Harmadik helyen áll bajnokságban U15-ös korosztályunk, ahol végig látványos futballt mutattak be a srácok. Petrovics Balázs és Kiricsi Dániel edzők, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető szezonérték...

Részletek

Fontos, hogy intelligens játékosokká váljanak
2020. december 20., 16:47

U13-as és U14-es korosztályaink továbbra is együtt edzenek. Sok-sok munka és egy sikeres szezon áll a srácok mögött. Iszak Gábor és Neczpál Gábor edzőpárost és Szenczi Imre, szakmai vezetőt kérdezt...

Részletek

Veretlenül: 7 győzelemmel és 2 döntetlennel zárták a félévet
2020. december 17., 13:22

Eredményes időszakot tudhat maga mögött U12-es korosztályunk; csapatként és egyénileg is folyamatosan fejlődnek a srácok. Szezonértékelő sorozatunkban Tóth Péter, illetve Németh Zoltán edzők és Sze...

Részletek

"Fő feladatunknak a nagypályás futballra való felkés...
2020. december 15., 10:59

Több tehetséges játékossal is büszkélkedhet U11-es korosztályunk, amely az elmúlt hónapokban egy jól működő kis közösségé kovácsolódott össze. Edzőik, Nagy Sándor és Péter Ábrahám, illetve szakmai ...

Részletek

Játékos formában tanulnak
2020. december 11., 11:49

Az U9-es az egyik legjelentősebb korosztály az utánpótlás nevelés munka során. Az alapok lefektetése mellett persze rendkívül fontos az is, hogy a gyerekek jól érezzék magukat a pályán, és hogy éle...

Részletek

Közös pizzázással zárják az évet csapataink
2020. december 10., 14:21

A nagyszabású év végi ünnepség az idei évben elmarad. Helyette saját körükben tartanak mini évértékelő rendezvényt korosztályaink. Az U13-14-es csapataink a hét elején maradtak edzés után egy rövid...

Részletek

Beszámoló a legkisebbek elmúlt évéről
2020. december 08., 14:06

"A vírushelyzet ellenére is jól működött az Ovi-foci program az idén. Sikerként könyveljük el, hogy több programban résztvevő gyerkőc lett végül a Haladás család tagja és ezzel ők, illetve szü...

Részletek

"Ellenfeleink kettőzött erővel küzdöttek ellenünk"
2020. december 04., 11:16

A Zanati KSE – HVSE, vagyis egyesületünk felnőtt csapata ősszel debütált a Megyei II. osztályban. Velük kezdjük meg a korosztályaink éves értékelését. Írásunkban Szenczi Imre, szakmai vezető beszél...

Részletek

Focizz velünk, legyél része te is a sikereinknek!
2020. november 30., 13:52

Szeretettel várjuk a 2007 és 2016 között született, mozogni vágyó gyerekek, fiatalok jelentkezését egyesületünkhöz.

Részletek

Nem jött össze a győzelem
2020. november 27., 12:28

A Zalaegerszeg csapatával meccselt U14-es korosztályunk. 2:1-re nyertek a vendégek.

Részletek

Megérdemelt győzelem
2020. november 22., 09:24

2:1-re nyert U19-es korosztályunk az Andráshida ellen.

Részletek

2:1-re nyertek a MOTIM ellen
2020. november 17., 13:53

U14-es csapatunk hazai pályán fogadta a mosonmagyaróvári gárdát.

Részletek

Sok ügyes ovis is pályára lépett
2020. november 16., 15:24

Az ősszel négy alkalommal vettek rész U9-es és U7-es csapataink a Bozsik programokon. Ezekből háromszor hazai pályán, egyszer pedig a Király Sportlétesítményben vendégeskedtek.

Részletek

U19: szép sikert arattak
2020. november 15., 14:33

A srácok 3:0-ra verték az eddigi meccsig pontveszteség nélkül álló Mosonmagyaróvár csapatát.

Részletek

3:0-as győzelem a MITE ellen
2020. november 13., 08:26

Hozta a papírformát U14-es csapatunk.

Részletek

Új szabályokat hozott a Haladás VSE
2020. november 12., 11:55

Az előírások többek között a maszkhasználattal és a Sportkomplexum területére való belépéssel kapcsolatosak.

Részletek

Továbbra is zajlanak az edzések és a versenyek
2020. november 11., 16:30

A nézők kizárásával lehetőség van a versenyszerű sporttevékenység folytatására.

Részletek

Kedden még a megszokott program szerint zajlanak az edzések
2020. november 10., 07:31

Természetesen a járványügyi előírások és intézkedések betartása mellett. A további tudnivalókról, az esetleges változásokról hamarosan beszámolunk, addig is közöljük a HVSE Vezetőségének tájékoztat...

Részletek

A bajnokság legfölényesebb győzelmét arattuk
2020. november 08., 18:47

Felnőtt csapatunk a második félidőben mutatott remek játékával 9:1 arányban nyert az Ikervár ellen.

Részletek

U17: kemény fél éven vannak túl

2020. december 28., 13:20

A nehézségek ellenére rengeteget fejlődtek sportolóink. Néhányan már a felnőttek között is kaptak edzéslehetőséget.

- A múlt évi, 2019-2020-as be nem fejezett u15-ös bajnokság miatt komoly hiányérzetünk lehet – mondta Petrovics Balázs, edző. - Három közös szezonunk közül a tavalyi volt az egyetlen bajnokság, ahol azonos évjáratú ellenfelekkel találkoztunk. Ez a csapat eredményességén is meglátszott. Akár egy bajnoki cím is benne lehetett volna, mivel azzal a ZTE-vel voltunk versenyben az elsőségért, akit ősszel idegenben, az otthonában sikerült megverni. A többi kiírásban, így az ideiben is idősebb korosztályú ellenfelekkel kell felvennünk a versenyt, úgy, hogy még a keretünk is folyamatosan gyengül.

Keretkialakítás

- A nyáron ismét voltak távozóink. Immár  negyedik játékosunkat vitték el akadémiák ebből a korosztályból, és volt olyan is, aki nemet mondott az invitálásra. Úgy gondolom, ez remek visszaigazolása az egyesületünkben és a korosztályban folyó munkának. (Akik távoztak, a jelenlegi csapatukban stabilan játszanak az adatbank szerint). 

- A keretet 2005-ös játékosok alkotják, egy 2004-es születésű sportolónk van, illetve a 2006-os korosztályból azok, akik a teljesítményük alapján rászolgálnak erre – mondta az edző.

- Sajnos Tóth Dominik a lábával bajlódott és csak a bajnokság végére tudott segíteni a csapatnak. Az Üstökös meccsen Magyar Dávid szerzett nagyon súlyos bokasérülést, őt műteni kellett. Horváth Csongort is elvesztettük a bajnokság utolsó harmadában. Ezzel 6-7 fix kezdőjátékos kiesett a csapatból! 

Tervek

- A távolabbi tervek között szerepel, hogy a kiemelt akadémiákra eljuttatott játékosaink mellett minél több játékost juttassunk el a felnőtt csapatunk számára (nagy eséllyel jövőre már megye egyes felnőtt bajnokságba). Látva, mekkora fejlődés számukra az idősebb bajnokságban való szereplés mind taktikailag, technikailag, mind fizikálisan, ezért többen már lehetőséget is kaptak, hogy együtt eddzenek a felnőttekkel.

Felkészülés 

- Nyári felkészülésünket Szenczi Imre (szakmai vezető) keretbe foglalt egységes szakmai programja alapján kezdtük el - folytatta Petrovics Balázs. - Nem volt nehéz átvenni ezt a fajta munkát, mivel a futball filozófiám eddig is ezt az irányt képviselte. Kezdeményező, tudatosan, stílusosan játszó csapat volt az u15- ös korosztály, akikkel az u17-es bajnokságra  készültünk. 

- Az edzőmérkőzések megmutatták, hogy mire kell helyeznünk a hangsúlyt annak érdekében, hogy a kijelölt szakmai irányt fel tudjuk mutatni a bajnoki mérkőzéseken. Tudtuk, hogy a biológiai érésnek köszönhetően itt: 15 és 16-17 éves kor között van a legnagyobb fizikális különbség. Hátrányunkat labdatartással, sok labda nélküli mozgással, labdabirtoklásnál párharcok kerülésével próbáljuk kompenzálni. Az edzőmeccseken tudtuk gyakorolni, amit edzéseken tanultunk. Csapatszinten: labdakihozatalban, támadás előkészítésben és hogy az ellenfél védelmét hol és hogyan szeretnénk áttörni. Védekezésben mind a 4-1-4-1 és a 4-3-3-at is be tudtuk gyakorolni és eredményesen alkalmaztuk őket. Sokat gyakoroltuk az ellenfél térfelén való labdabirtoklást. Amit nagyon fontos volt begyakorolni a fizikai különbség miatt is, az az átmenetek abból is a kontra elleni játék, labdavesztésből a visszarendeződés, illetve a visszatámadás – sorolta Petrovics Balázs.

- Az egyén fejlesztésére is nagy hangsúlyt fektetve szerveztük az edzéseket. Heti 3 erősítés, labdanélküli koordináció, futástechnika csiszolása szerepelt a programban. A mozgásfeladatokat (stílustechnika) a bemelegítésbe iktattuk be. A labda nélküli támogató játékot pedig a létszámelőnyös kisjátékokba, mérkőzésjátékokba illesztettük és abban javítottuk folyamatosan.

Bajnokság

- Nagyon kemény fél éven vagyunk túl. Mentálisan és fizikálisan is sokat kivett belőlünk az elmúlt időszak. Rengeteg tapasztalatot szereztek a srácok. Voltak jó és nagyon jó mérkőzéseink. Nagyon jó volt a soproni első, és az Ajka elleni második félidő. A MOTIM és Lurkó ellen pedig az egész mérkőzés rendben volt. A Pápa elleni meccset sajnálom egy kicsit. Az az egy mérkőzés volt, ahol egyéni, taktikai fegyelmezetlenségek miatt kaptunk ki - sorolta az edző.

- Két mérkőzés volt a bajnokságban, a soproni második félidő, és az Andráshida elleni, ahol nem tudtuk a játékunkat játszani. A többi találkozón labdabirtoklásban, kezdeményezésben, helyzetkialakításban ellenfeleink fölé nőttünk. Nem látszódott meg, hogy 1-2 évvel fiatalabb a csapatunk. Kapusainkat a megyei u16-os bajnokságban fejlesztjük a kombinatív játékra, mivel mezőnyben kapnak szerepet.

- A pandémia miatt előfordult, hogy négy 2006-os játékos is volt a keretben, közülük 2-2 mindig pályán volt.

Csapat értékelés

- A tavalyi bajnokságban (U15-ös bajnokság) minden mérkőzésen letámadtunk, és a begyakorolt játékhelyzet megoldásból egyből helyzetig jutottunk. Az látszódott már a felkészülési meccsek alatt, hogy ez az U17-es bajnokságban nem lesz megvalósítható. Sokkal türelmesebbnek kell lennünk a támadás szövésben és tudatosan kell az ellenfél gyenge oldalán létszámfölényt kialakítani, amiből a kapu elé tudunk kerülni. 

- A védelem a labdakihozatalban a kapus bevonásával látványos dolgokra volt képes. Védekezésben akadtak gondjaink a futó sebességből adódó különbség miatt. Középpályán a védekezés volt az, ami nehezen állt össze. Itt is a támadás előkészítésben és a labdakihozatalban való jeleskedés volt, ami pozitívumként szolgált. A csatár pozíció volt a legnagyobb kihívás a srácoknak. Hiába volt sok elmozgás, váltás, mélységi beindulás, amit sokszor jól alkalmaztak, jobbnál jobb helyzetekben is beérték vagy test-test ellen elnyomták őket. 

- A türelem lesz a középpontban a téli felkészülés alatt - avatott be az edző. - Mind a védekezésben, bármely pontján kezdjük is el az ellenfél térfelén, akár támadó zónában akár a középsőben, mind a támadás előkészítésben. Bízom benne, hogy ennek segítségével a második félévben az egygólos vereségeket a magunk javára tudjuk fordítani. 

- Összességében le a kalappal a csapat előtt. Csak gratulálni tudok nekik a félévhez! Rengeteget fejlődtek, tanultak a srácok. Az U19-ből Szendrődi Benjamin és Malomsoki Milán az, aki többször kisegített minket, amikor létszámgondokkal küzdöttünk. Köszönjük! Nagyon reménykedünk egy zökkenőmentes felkészülésben és a bajnoki szezon sikeres befejezésében - zárta szavait Petrovics Balázs.

- Az u17-s csapatunkat is a Petrovics Balázs, Kiricsi Dániel páros trenírozta tovább. Így a már elkezdett munkát idén is tudták folytatni és javítani a csapat és az egyén játékát. 2005-ös korosztályunk évről-évre idősebbek között versenyez – mondta el Szenczi Imre, szakmai vezető. A nehézsé- Így van ez az idei szezonban is. Sajnálom, hogy a tavalyi szezont nem tudtuk befejezni, mert egy kiugró eredményt is összehozhattak volna. Ami viszont pozitívum, hogy a folyamatos felfelé áramoltatásunk ellenére is (immár négy játékosunkat juttattunk kiemelt akadémiára a korosztályból) egy összehangolt, már kialakított alapjátékra képesek a srácok.

- Idén bajnoki eredményekben, helyezésben nem gondolkodunk. Fontosabb, hogy már többen is edzéslehetőséget kaptak a felnőttek között. Remélhetőleg így lesz ez a jövőben is. Ez pedig csak a gyerekek hozzáállásán, teljesítményén múlik. Ha pedig ez így lesz, akkor a fejlődésüket továbbra is biztosítottnak látom! Köszönöm szépen a gyerekek és edzőik egész éves munkáját!

 
Vissza az előző oldalra!
Haladás VSE Utánpótlás - Magyar