Hírek


Javában zajlik a felkészülés
2021. január 23., 13:09

U14-es korosztályunk is a Király SZE ellen játszott edzőmérkőzést nemrég.

Részletek

Lejátszották az első felkészülési mérkőzést
2021. január 19., 15:38

U15-ös és U17-es korosztályaink a Király SZE ellen léptek pályára a hétvégén.

Részletek

Sikeres évkezdés
2021. január 18., 17:17

U12-es csapatunk 4:1-re nyert edzőmeccsen a Király SZE ellen.

Részletek

Segítsünk közösen Noelnek!
2021. január 14., 14:22

A Vas megyei kisfiúnál SMA2-es betegséget diagnosztizáltak, családja most a gyógyulást jelentő kezelésre gyűjt.

Részletek

Megkezdődtek az edzések
2021. január 13., 11:09

A téli szünet után a múlt csütörtök óta újra dolgoznak korosztályaink.

Részletek

Kapusedzések
2021. január 01., 16:11

"Játékszervezésünk alapja, hogy hátulról építkezve, kapustól induló játékkal tervezzük a futballunkat" - vallja Szenczi Imre. A hálóőrök képzéséről a szakmai vezető mellett Hegedűs Péter ...

Részletek

Elérhető cél a bajnokság megnyerése
2020. december 30., 15:41

Korosztályaink szezon-, illetve évértékelését az U19-es csapat beszámolójával zárjuk. Edzőjük, Simon Attila, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető voltak a segítségünkre ebben.

Részletek

U17: kemény fél éven vannak túl
2020. december 28., 13:20

A nehézségek ellenére rengeteget fejlődtek sportolóink. Néhányan már a felnőttek között is kaptak edzéslehetőséget.

Részletek

Kellemes karácsonyi ünnepeket!
2020. december 23., 18:41

A Haladás család nevében áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánunk!

Részletek

U15: rendkívül motivált csapat
2020. december 23., 09:20

Harmadik helyen áll bajnokságban U15-ös korosztályunk, ahol végig látványos futballt mutattak be a srácok. Petrovics Balázs és Kiricsi Dániel edzők, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető szezonérték...

Részletek

Fontos, hogy intelligens játékosokká váljanak
2020. december 20., 16:47

U13-as és U14-es korosztályaink továbbra is együtt edzenek. Sok-sok munka és egy sikeres szezon áll a srácok mögött. Iszak Gábor és Neczpál Gábor edzőpárost és Szenczi Imre, szakmai vezetőt kérdezt...

Részletek

Veretlenül: 7 győzelemmel és 2 döntetlennel zárták a félévet
2020. december 17., 13:22

Eredményes időszakot tudhat maga mögött U12-es korosztályunk; csapatként és egyénileg is folyamatosan fejlődnek a srácok. Szezonértékelő sorozatunkban Tóth Péter, illetve Németh Zoltán edzők és Sze...

Részletek

"Fő feladatunknak a nagypályás futballra való felkés...
2020. december 15., 10:59

Több tehetséges játékossal is büszkélkedhet U11-es korosztályunk, amely az elmúlt hónapokban egy jól működő kis közösségé kovácsolódott össze. Edzőik, Nagy Sándor és Péter Ábrahám, illetve szakmai ...

Részletek

Játékos formában tanulnak
2020. december 11., 11:49

Az U9-es az egyik legjelentősebb korosztály az utánpótlás nevelés munka során. Az alapok lefektetése mellett persze rendkívül fontos az is, hogy a gyerekek jól érezzék magukat a pályán, és hogy éle...

Részletek

Közös pizzázással zárják az évet csapataink
2020. december 10., 14:21

A nagyszabású év végi ünnepség az idei évben elmarad. Helyette saját körükben tartanak mini évértékelő rendezvényt korosztályaink. Az U13-14-es csapataink a hét elején maradtak edzés után egy rövid...

Részletek

Beszámoló a legkisebbek elmúlt évéről
2020. december 08., 14:06

"A vírushelyzet ellenére is jól működött az Ovi-foci program az idén. Sikerként könyveljük el, hogy több programban résztvevő gyerkőc lett végül a Haladás család tagja és ezzel ők, illetve szü...

Részletek

"Ellenfeleink kettőzött erővel küzdöttek ellenünk"
2020. december 04., 11:16

A Zanati KSE – HVSE, vagyis egyesületünk felnőtt csapata ősszel debütált a Megyei II. osztályban. Velük kezdjük meg a korosztályaink éves értékelését. Írásunkban Szenczi Imre, szakmai vezető beszél...

Részletek

Focizz velünk, legyél része te is a sikereinknek!
2020. november 30., 13:52

Szeretettel várjuk a 2007 és 2016 között született, mozogni vágyó gyerekek, fiatalok jelentkezését egyesületünkhöz.

Részletek

Nem jött össze a győzelem
2020. november 27., 12:28

A Zalaegerszeg csapatával meccselt U14-es korosztályunk. 2:1-re nyertek a vendégek.

Részletek

Megérdemelt győzelem
2020. november 22., 09:24

2:1-re nyert U19-es korosztályunk az Andráshida ellen.

Részletek

2:1-re nyertek a MOTIM ellen
2020. november 17., 13:53

U14-es csapatunk hazai pályán fogadta a mosonmagyaróvári gárdát.

Részletek

Sok ügyes ovis is pályára lépett
2020. november 16., 15:24

Az ősszel négy alkalommal vettek rész U9-es és U7-es csapataink a Bozsik programokon. Ezekből háromszor hazai pályán, egyszer pedig a Király Sportlétesítményben vendégeskedtek.

Részletek

U19: szép sikert arattak
2020. november 15., 14:33

A srácok 3:0-ra verték az eddigi meccsig pontveszteség nélkül álló Mosonmagyaróvár csapatát.

Részletek

3:0-as győzelem a MITE ellen
2020. november 13., 08:26

Hozta a papírformát U14-es csapatunk.

Részletek

Új szabályokat hozott a Haladás VSE
2020. november 12., 11:55

Az előírások többek között a maszkhasználattal és a Sportkomplexum területére való belépéssel kapcsolatosak.

Részletek

Továbbra is zajlanak az edzések és a versenyek
2020. november 11., 16:30

A nézők kizárásával lehetőség van a versenyszerű sporttevékenység folytatására.

Részletek

Kedden még a megszokott program szerint zajlanak az edzések
2020. november 10., 07:31

Természetesen a járványügyi előírások és intézkedések betartása mellett. A további tudnivalókról, az esetleges változásokról hamarosan beszámolunk, addig is közöljük a HVSE Vezetőségének tájékoztat...

Részletek

A bajnokság legfölényesebb győzelmét arattuk
2020. november 08., 18:47

Felnőtt csapatunk a második félidőben mutatott remek játékával 9:1 arányban nyert az Ikervár ellen.

Részletek

Döntetlent játszott U12-es csapatunk
2020. november 06., 11:20

A Körmendi Sünikkel csaptak össze a legutóbbi bajnokin. 1:1 lett a mérkőzés eredménye.

Részletek

Elhozták Győrből a 3 pontot
2020. november 02., 13:48

Az Üstökösnél vendégszerepelt U14-es csapatunk.

Részletek

U15: rendkívül motivált csapat

2020. december 23., 09:20

Harmadik helyen áll bajnokságban U15-ös korosztályunk, ahol végig látványos futballt mutattak be a srácok. Petrovics Balázs és Kiricsi Dániel edzők, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető szezonértékelője olvasható a bejegyzésünkben.

Keretkialakítás

- Az előző idényekhez hasonlóan a nyáron további két játékosunkat juttattunk kiemelt akadémiákra. Hancz Dominik Győrbe, míg Szentkirályi Gergő az Illés Akadéiára távozott. Ennek ellenére is magas létszámmal tudtuk elkezdeni a felkészülést, 20 fővel dolgozhattunk a szezonban - számolt be Petrovics Balázs, edző.

Tervek, célktűzések

- Számunkra a gyerekek egyéni fejlődése a csapatban a legfontosabb! Ennek érdekében, akik megfelelő munkát végeznek edzésen és jól teljesítenek a mérkőzésen, azok lehetőséget kapnak a két évvel idősebbek között, az U17-es korosztályban. Pl. az ősszel többen is: Bakucz Ábel, Wágner Áron, Hende Máté, Hende Barni, Tompek Levente, Németh Zsombor, Árvai Dávid, Kismarosi Gergő a két évvel idősebbek között játszottak - sorolta Petrovics Balázs.

- Játékunk a labdabirtoklásra épül, ezért fontos a kapusaink fejlesztése is. Kapusedzőink – Hegedűs Péter és Nagy Sándor rengeteget dolgoznak a srácokkal lábbal is. Plusz, lábbal való fejlődésük érdekében az u16-os megyei bajnokságban a mezőnyben is szerepeltetjük őket.

Felkészülés

- Július elején kezdtük meg a felkészülést a szezonra. Az edzéslátogatottságunknak, és az elvégzett munkának köszönhetően a bajnoki rajtra nagyon jó fizikai állapotban és taktikailag felkészülten érkeztünk. Az edzőmeccseken játékunk minden elemét  le tudtuk gyakorolni. Fő célunk, hogy a csapat kezdeményező, támadó szellemű, labdabirtoklásra és látványos, sok mozgásra, helycserékre épülő futballt játsszon. Aki nézi a meccseinket, az tudja előre mire számíthat, milyen elvek alapján működik a csapat (játékszervezés) és az egyén (egyéni feladatkörök). Ennek elérése egy egységes szakmai programot követve valósul meg, melyet szakmai vezetőnk, Szenczi Imre dolgozott ki és adott le a korosztálynak. Az edzéseken játékfázisokra lebontva, kisebb majd nagyobb létszámú játékba illesztve sulykoltuk a játékfeladatainkat: labdakihozatal, labdabirtoklás, támadás előkészítés - szervezés , védelmi vonal áttörés - befejezés és a labdavesztés utáni átmenetek (visszatámadás, visszarendeződés), védekezés. Az egyén fejlesztése mind fizikálisan, mind technikailag, mind taktikailag nagyon fontos, ezért edzés előtt célzott erősítés vagy futótechnika fejlesztés szerepelt heti három alkalommal. A mozgásfeladatok (támadó - helyezkedő - támogató játék, védekező mozgások stb.) a fent említett játékfeladatokba voltak beépítve az adott játékhelyzetnek megfelelően - mondta el az edző.

Bajnokság 

- Ami célt kitűztünk a csapat elé játékban és egyénekre lebontva, azt nagy részben sikerült teljesíteni. Amiben a legtöbbet fejlődtünk, az az ellenfél térfelén való labdabirtoklás. Fel tudunk állni abban a szerkezetben, amit edzéseken gyakorlunk, és türelmesen tudjuk előkészíteni a támadást, áttörést. A tizenkét mérkőzésünkre elmondható, hogy labdabirtoklásban minden csapat fölé kerekedtünk. Elfogultság nélkül mondhatom, hogy látványos, nézhető volt a játékunk. A legnagyobb elismerés az ellenfél edzőitől, vezetőitől jött, mivel ők is elismerték, hogy stílusos futballt szeretnénk játszatni a gyerekeinkkel - büszkélkedett Petrovics. - A labdakihozatalunk, akármekkora nyomást gyakorol ránk az ellenfél (ZTE, MOTIM), jól működött. Labdabirtoklásunk is elfogadható a középső és támadó zónában. A helyzet-kihasználásban van javítani valónk, eljutunk helyzetig, ziccerig, de sok lehetőséget kihagyunk, elkapkodunk. A labdabirtoklásunk lesz ennél  jobb is, ha figyelünk, pontosítjuk a technikai kivitelezést és a támogató játékunk is sokkal minőségibb lesz. A két döntetlen eredmény fájó egy kicsit, mert mindkét meccsen jobban, a saját játékfilozófiánknak megfelelően játszottunk és sok helyzetet dolgoztunk ki, de ez akkor eredménnyel nem párosult. Ami a két vereségünket illeti, itt is a helyzetkihasználással volt hiányérzetem. Játékban minimum egálban voltunk mindkét csapattal (ZTE, MOTIM). A Motim ellen egész mérkőzésen tudtunk dominálni, míg a ZTE ellen főleg a második félidőben, amikor szinte végig az ellenfél térfelén tartózkodtunk, de a befejezésekbe hiba csúszott. Csak gratulálni tudok a csapatnak! Főleg annak fényében, hogy a bajnokság végén elérte mindkét korosztályt a pandémia. Ezért voltak olyan játékosok, akik dupla meccseket játszottak hetente. Ennek következtében nem mindig tudtunk a legfrissebb állapotban kiállni. A játékszervezésünknek köszönhetően 16 játékos osztozott a lőtt góljainkon. Ez is a gyerekek egyéni fejlődését támasztja alá!

További tervek, célok

- A téli felkészüléssel, és a bajnokság remélhető befejezésével egy jó félévet produkálva újabb lépcsőfokot tudunk lépni a srácokkal csapatszinten, és egyénileg is - mondta az edző.

- Ebben a korosztályban a megszokot edzőpáros – Petrovics Balázs és Kiricsi Dániel – vitte tovább, kezdte el az új szisztéma szerint felépíteni a gyerekek játékát - vette át a szót Szenczi Imre, szakmai vezető.-  Itt a sok „rossz” beidegződést kell javítani és az új információt kell olyan állapotba juttatni, hogy azok a játékosok érdekét, fejlődését szolgálják. Mind támadásban úgy védekezésben is vannak, amiket folyamatosan ismételnünk, gyakorolnunk kell, hogy magasabb szinten is képesek legyenek a fiúk ezeket alkalmazni.

- Egy nagyon motivált társaságról beszélünk, akik óriási alázattal végzik a napi feladataikat! Mint az edzőkollégák már említették, többen lehetőséget kapta a két évvel idősebb bajnokságban való részvételre. Ez önmagáért és az edzők alázatos munkájáról beszél, tanúskodik, úgy gondolom!

- A korosztály, mint ahogy a kisebbek, a dobogó harmadik helyén állnak. Csak a magasabban rangsorolt Mosonmagyaróvár (100 %-s teljesítménnyel) illetve a ZTE előz meg minket! Ebben a bajnokságban is magasabban „jegyzett” egyesületek előtt végeztünk. Emellett folyamatosan felfelé áramoltatunk tehetségeket, akik meg is állják helyüket a magasabb osztályban! Szerintem ehhez nem kell többet hozzáfúznöm - vélte a szakmai vezető.- Ez pedig a korosztályos edzők érdeme is akik, nem kis energiát raknak abba, hogy a gyerekek megvalósíthassák álmukat és futballistává válhassanak!

- Köszönöm az edzőknek és köszönöm a srácoknak az egész éves munkájukat!!!
Vissza az előző oldalra!
Haladás VSE Utánpótlás - Magyar