Hírek


Javában zajlik a felkészülés
2021. január 23., 13:09

U14-es korosztályunk is a Király SZE ellen játszott edzőmérkőzést nemrég.

Részletek

Lejátszották az első felkészülési mérkőzést
2021. január 19., 15:38

U15-ös és U17-es korosztályaink a Király SZE ellen léptek pályára a hétvégén.

Részletek

Sikeres évkezdés
2021. január 18., 17:17

U12-es csapatunk 4:1-re nyert edzőmeccsen a Király SZE ellen.

Részletek

Segítsünk közösen Noelnek!
2021. január 14., 14:22

A Vas megyei kisfiúnál SMA2-es betegséget diagnosztizáltak, családja most a gyógyulást jelentő kezelésre gyűjt.

Részletek

Megkezdődtek az edzések
2021. január 13., 11:09

A téli szünet után a múlt csütörtök óta újra dolgoznak korosztályaink.

Részletek

Kapusedzések
2021. január 01., 16:11

"Játékszervezésünk alapja, hogy hátulról építkezve, kapustól induló játékkal tervezzük a futballunkat" - vallja Szenczi Imre. A hálóőrök képzéséről a szakmai vezető mellett Hegedűs Péter ...

Részletek

Elérhető cél a bajnokság megnyerése
2020. december 30., 15:41

Korosztályaink szezon-, illetve évértékelését az U19-es csapat beszámolójával zárjuk. Edzőjük, Simon Attila, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető voltak a segítségünkre ebben.

Részletek

U17: kemény fél éven vannak túl
2020. december 28., 13:20

A nehézségek ellenére rengeteget fejlődtek sportolóink. Néhányan már a felnőttek között is kaptak edzéslehetőséget.

Részletek

Kellemes karácsonyi ünnepeket!
2020. december 23., 18:41

A Haladás család nevében áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánunk!

Részletek

U15: rendkívül motivált csapat
2020. december 23., 09:20

Harmadik helyen áll bajnokságban U15-ös korosztályunk, ahol végig látványos futballt mutattak be a srácok. Petrovics Balázs és Kiricsi Dániel edzők, illetve Szenczi Imre, szakmai vezető szezonérték...

Részletek

Fontos, hogy intelligens játékosokká váljanak
2020. december 20., 16:47

U13-as és U14-es korosztályaink továbbra is együtt edzenek. Sok-sok munka és egy sikeres szezon áll a srácok mögött. Iszak Gábor és Neczpál Gábor edzőpárost és Szenczi Imre, szakmai vezetőt kérdezt...

Részletek

Veretlenül: 7 győzelemmel és 2 döntetlennel zárták a félévet
2020. december 17., 13:22

Eredményes időszakot tudhat maga mögött U12-es korosztályunk; csapatként és egyénileg is folyamatosan fejlődnek a srácok. Szezonértékelő sorozatunkban Tóth Péter, illetve Németh Zoltán edzők és Sze...

Részletek

"Fő feladatunknak a nagypályás futballra való felkés...
2020. december 15., 10:59

Több tehetséges játékossal is büszkélkedhet U11-es korosztályunk, amely az elmúlt hónapokban egy jól működő kis közösségé kovácsolódott össze. Edzőik, Nagy Sándor és Péter Ábrahám, illetve szakmai ...

Részletek

Játékos formában tanulnak
2020. december 11., 11:49

Az U9-es az egyik legjelentősebb korosztály az utánpótlás nevelés munka során. Az alapok lefektetése mellett persze rendkívül fontos az is, hogy a gyerekek jól érezzék magukat a pályán, és hogy éle...

Részletek

Közös pizzázással zárják az évet csapataink
2020. december 10., 14:21

A nagyszabású év végi ünnepség az idei évben elmarad. Helyette saját körükben tartanak mini évértékelő rendezvényt korosztályaink. Az U13-14-es csapataink a hét elején maradtak edzés után egy rövid...

Részletek

Beszámoló a legkisebbek elmúlt évéről
2020. december 08., 14:06

"A vírushelyzet ellenére is jól működött az Ovi-foci program az idén. Sikerként könyveljük el, hogy több programban résztvevő gyerkőc lett végül a Haladás család tagja és ezzel ők, illetve szü...

Részletek

"Ellenfeleink kettőzött erővel küzdöttek ellenünk"
2020. december 04., 11:16

A Zanati KSE – HVSE, vagyis egyesületünk felnőtt csapata ősszel debütált a Megyei II. osztályban. Velük kezdjük meg a korosztályaink éves értékelését. Írásunkban Szenczi Imre, szakmai vezető beszél...

Részletek

Focizz velünk, legyél része te is a sikereinknek!
2020. november 30., 13:52

Szeretettel várjuk a 2007 és 2016 között született, mozogni vágyó gyerekek, fiatalok jelentkezését egyesületünkhöz.

Részletek

Nem jött össze a győzelem
2020. november 27., 12:28

A Zalaegerszeg csapatával meccselt U14-es korosztályunk. 2:1-re nyertek a vendégek.

Részletek

Megérdemelt győzelem
2020. november 22., 09:24

2:1-re nyert U19-es korosztályunk az Andráshida ellen.

Részletek

2:1-re nyertek a MOTIM ellen
2020. november 17., 13:53

U14-es csapatunk hazai pályán fogadta a mosonmagyaróvári gárdát.

Részletek

Sok ügyes ovis is pályára lépett
2020. november 16., 15:24

Az ősszel négy alkalommal vettek rész U9-es és U7-es csapataink a Bozsik programokon. Ezekből háromszor hazai pályán, egyszer pedig a Király Sportlétesítményben vendégeskedtek.

Részletek

U19: szép sikert arattak
2020. november 15., 14:33

A srácok 3:0-ra verték az eddigi meccsig pontveszteség nélkül álló Mosonmagyaróvár csapatát.

Részletek

3:0-as győzelem a MITE ellen
2020. november 13., 08:26

Hozta a papírformát U14-es csapatunk.

Részletek

Új szabályokat hozott a Haladás VSE
2020. november 12., 11:55

Az előírások többek között a maszkhasználattal és a Sportkomplexum területére való belépéssel kapcsolatosak.

Részletek

Továbbra is zajlanak az edzések és a versenyek
2020. november 11., 16:30

A nézők kizárásával lehetőség van a versenyszerű sporttevékenység folytatására.

Részletek

Kedden még a megszokott program szerint zajlanak az edzések
2020. november 10., 07:31

Természetesen a járványügyi előírások és intézkedések betartása mellett. A további tudnivalókról, az esetleges változásokról hamarosan beszámolunk, addig is közöljük a HVSE Vezetőségének tájékoztat...

Részletek

A bajnokság legfölényesebb győzelmét arattuk
2020. november 08., 18:47

Felnőtt csapatunk a második félidőben mutatott remek játékával 9:1 arányban nyert az Ikervár ellen.

Részletek

Döntetlent játszott U12-es csapatunk
2020. november 06., 11:20

A Körmendi Sünikkel csaptak össze a legutóbbi bajnokin. 1:1 lett a mérkőzés eredménye.

Részletek

Elhozták Győrből a 3 pontot
2020. november 02., 13:48

Az Üstökösnél vendégszerepelt U14-es csapatunk.

Részletek

Fontos, hogy intelligens játékosokká váljanak

2020. december 20., 16:47

U13-as és U14-es korosztályaink továbbra is együtt edzenek. Sok-sok munka és egy sikeres szezon áll a srácok mögött. Iszak Gábor és Neczpál Gábor edzőpárost és Szenczi Imre, szakmai vezetőt kérdeztük a célokról és a gyerekek fejlődéséről.

- A nyáron ebben a korosztályban is személycseréket hajtottunk végre. A két korosztály (u13-14) képzésével Iszak Gábort és Neczpál Gábort bíztam meg – mondta el Szenczi Imre, szakmai vezető. - A két korosztály egy időben, együtt készült az éves feladataira, ami bőséges programmal szolgált. Az MLSZ bajnoksága mellett, fiaink részt vettek a Megyei U14-s küzdelmekben és még a Bozsik programban is.

- Egy hosszúra sikeredett kényszerpihenő után folytattuk a munkát, amit az u12-13-ban elkezdtünk. 8+1-ről a nagypályás és teljes létszámú játékhoz való szoktatás szerepelt kiemelt célfeladatként a korosztályos képzésünkben. A felkészülésünk felemásra sikeredett, hiszen annak ellenére, hogy az edzésmunka megfelelő volt, a hosszúra nyúlt kényszerpihenő miatt eleinte a mérkőzéseinken tapasztalható volt a játékosok fizikális hiányossága. Tudtuk, hogy ezen a téren is mindenképpen javulnunk kell a bajnokság kezdetére, ezért több erős ellenféllel is megmérkőztünk. Eredményesek még ebben az időszakban nem voltunk, de már voltak biztató jelek a játékunkban – számolt be Iszak Gábor, edző.

Képzési céljaink között fontos a játékszervezésünknek megfelelő csapat, csapatrész és az egyéni posztok feladatköreinek elsajátítása. A játékhoz szükséges kondíció, gyorsasági és technikai oldalak fejlesztését is játékokba ültetve végeztük el.

- Szakmai vezetőnk egy egységes futball filozófiát, gondolkodásmódot követve határozta meg az elvégzendő munka irányvonalait. Ezt követve igyekeztünk a már korábban elkezdett, labdabirtoklásra épülő támadó játékszervezésnek megfelelően, változatos, helycserés támadásokat vezetni. Ezt a stílust a nálunk fizikálisan jóval erősebb ellenfelek ellen is próbáltuk megtartani. Játékfeladattól és egyéni feladatköröktől függően, egy támadáson belül többször változtattuk a felállási formákat. Ez mentálisan nagyon nagy igénybevételt, koncentrációt igényel a gyerekektől. Rengeteg új információ birtokába kerülnek a srácok az edzések során, amelyeket a mérkőzések folyamán alkalmazniuk is kell.

- U13-as korosztályunk a megyei, az u-14-es pedig a nyugati regionális bajnokságban szerepelt. Emellett még részt vettünk több Bozsik tornán is, tehát úgy gondoljuk, megfelelő játéklehetőséget kapott  mindenki – mondta az edző.

- A bajnoki szezont az U14-es csapatunk is magabiztosan kezdte. Többször, nagyrészt jó játékkal, eredményesen futballoztunk. A szezon végére maradtak a nagyobb falatok. A Sopron, a ZTE és a Gyirmót ellen is ki-ki mérkőzést játszottunk, és minimális különbségű vereségeket szenvedtünk, de játékban egyenlő partnerei tudtunk lenni a tiszta korosztályt felvonultató riválisok ellen is. Összességében kilenc győzelem és négy vereség a mérlegünk. 50 lőtt gólunk mellett 19-et kaptunk. Ez kicsit soknak mondható. Ezen a számon mindenképpen javítanunk kell. Legeredményesebb játékosaink Hári Kevin és Horváth Márton Benedek 10-10 találattal, de Horváth Dániel és Somfalvi Barna is nyolc gólig jutott.

- A Vas megyei bajnokságban 8/8 a mérlegünk. Bíztunk abban, hogy ebben a versenyben nagyobb játékerőt képviselünk az ellenfeleinknél. Ez mérkőzésről-mérkőzésre beigazolódott, így sokszor csak a nagy gólarányú vereségek elkerülése volt a céljuk ellenfeleinknek.

- Összességében egy sikeres szezont tudhatnak maguk mögött a srácok, a sok nehézség ellenére lelkesedésben nincs hiány. Az edzéslátogatottság megfelelő, 80% körüli. Játékban természetesen van hová fejlődni, sokat kell még tanulnunk, de jó úton haladnak a fiúk a céljaik elérésében – véli Iszak Gábor.

- A régiós bajnokságban elért eredményekkel teljes mértékben elégedett lehetek. Sőt! Az előttünk végzett csapatok ellen egy kis szerencsével akár pontokkal is gyarapodhattunk volna – vette át a szót Szenczi Imre. - De az a lényeg, hogy az eltervezett játékunkat egyre jobb minőségben adták vissza a gyerekek, így produkálva egy igazán nézhető futballt. A dobogó harmadik fokáról várjuk a folytatást, ami egy parádés teljesítmény. Előttünk csak a magasabb kategóriába sorolt egyesület (ZTE, Sopron) végzett, míg ugyan ezen a szinten jegyzett, több egyesület is magunk mögött tudhatunk!!! Gratulálok a srácoknak!

- A megyei bajnokságban szereplők hozták a „kötelezőt”! Tőlük már elvárható ebben az osztályban az a dominancia, amivel abszolválták a mérkőzéseket. Kiemelkedő eredménysoruk nem lehet meglepetés számunkra!

- Sok tehetséges játékosunk van ezekben a korosztályokban, akiknek segíteni tudjuk további fejlődését ahhoz, hogy a lehető legmagasabb szintre juttassuk őket! Az edzők által már említett filozófia szerint az agyukat eddzük, hogy minél intelligensebb játékosokká váljanak, akik a kitűnő a játékolvasás mellett értik is a játékot!

- A gyerekek mellett az edzőkollégáknak is komoly feladat a korosztály felkészítése, de teljes mértékben elégedett lehetek a hozzáállásukkal és a „munkájuk” minőségével! Köszönöm szépen, nekik is!!! – zárta szavait a szakmai vezető.
Vissza az előző oldalra!
Haladás VSE Utánpótlás - Magyar