Hírek


Csapatépítés Csepregen
2020. június 02., 10:58

Rendszeresen tartunk közösségkovácsoló rendezvényeket a szakosztály munkatársai számára, a legutóbbi a Desits Pincészetben zajlott.

Részletek

Szép eredmények születtek (volna)
2020. május 26., 17:30

A bajnokságok a Covid-19 okozta egészségügyi veszélyhelyzet miatt sajnos félbeszakadtak, remek kilátásai voltak pedig csapatainknak a kiváló helyezésekre. Még nagyban zajlanak a tréningek, majd jön...

Részletek

Hétfőtől hosszabb tréningeket tartunk
2020. május 23., 11:36

Szép lassan, fokozatosan visszaáll a megszokott edzésrend utánpótlás szakosztályunkban. A következő héttől beálló változtatásokat Szenczi Imre szakmai vezető ismerteti.

Részletek

Hiányoztatok, srácok!
2020. május 13., 11:46

Újra megtelt élettel a HVSE Kenderesi utcai pályája. Az edzések még mindig nem tértek vissza a megszokott rendszerbe: kisebb csoportokban, rövidebb tréningeket tartunk játékosainknak. Közben pedig ...

Részletek

Újraindulnak az edzések
2020. május 11., 13:42

A mai naptól újra tréningeznek korosztályaink a Kenderesi utcai HVSE pályán. Az edzések a Kormányrendeletben foglaltak szerint zajlanak, megfelelve a biztonsági előírásoknak. Az új szabályokat isme...

Részletek

Verses elméleti oktatás, videós kihívások az U8-9-nél
2020. április 29., 12:54

Szerencsére a kényszerszünet ideje alatt is sokat mozognak a srácok. Otthon, és ahol csak lehetséges, rúgják a bőrt, és nagyon várják a "rendes" edzéseket.

Részletek

Saját oktatóvideót is készítettek
2020. április 23., 07:51

Az U11-es korosztály edzőinek rendkívül színes az eszköztára: egyéni edzésprogramokkal, videókkal, kreatív feladatokkal látják el a srácokat a koronavírus okozta kényszerszünetben. Nagy Sándor edző...

Részletek

"Nem állhatunk le a munkával"
2020. április 16., 11:53

U19-es korosztályunk kiválósága, Varga Áron a lassan öt hete tartó karantén alatt sem veszítette el a tőle megszokott tudatos és pozitív hozzáállását. Napi rutinján nem sokat változtatott a koronav...

Részletek

Kellemes húsvéti ünnepet kívánunk!
2020. április 11., 11:47

A Haladás VSE Labdarúgó Szakosztálya nevében mindenkinek boldog húsvéti ünnepet, jó egészséget kívánunk!

Részletek

Kedd reggelig tilos a HVSE pálya használata!
2020. április 10., 20:05

A vonatkozó önkormányzati rendelet szerint 2020. április 10-én 15 órától 2020. április 14-én (kedd) reggelig a HVSE Kenderesi utcai sportpályáján semmilyen jellegű mozgás nem engedélyezett! Kérj...

Részletek

Megtartjuk a három lépés távolságot!
2020. április 09., 08:11

De a kézfogások és a pacsik is elmaradnak a mini edzéseken, amelyeken két-két sportolónk vehet részt egy időben.

Részletek

Fejlődésre is lehetőség van az átmeneti időszakban
2020. április 04., 19:07

A gyerekek, fiatalok szorgalmán múlik, mit tudnak kihozni az otthoni gyakorlásból.

Részletek

Tájékoztatás a Kondics utcai pályák használatáról
2020. március 31., 15:26

Kizárólag a HVSE sportolói, edzői léphetnek a területre, ők is csak a vonatkozó szabályokat betartva!

Részletek

Köszönjük, hogy szorgalmasan gyakoroltok!
2020. március 29., 12:05

A koronavírus okozta veszélyhelyzet miatt két hete szünetelnek az edzéseink, sporteseményeink. Azóta játékosaink otthon sportolnak.

Részletek

Egyéni edzésterv szerint gyakorolnak játékosaink
2020. március 25., 15:30

Nem csak a tanárokat, edzőinket is kihívás elé állítja a megváltozott helyzet.

Részletek

Mozogj otthon!
2020. március 18., 15:19

Az edzéseink, rendezvényeink a koronavírus okozta egészségügyi veszélyhelyzet miatt elmaradnak. Játékosainkkal, illetve szüleikkel online felületeken tartjuk a kapcsolatot és továbbítjuk számukra a...

Részletek

Hévíz - HVSE 0:2
2020. március 17., 13:03

A kényszerszünet előtti utolsó bajnoki meccsen magabiztosan nyert U17-es csapatunk.

Részletek

Intézkedési terv a koronavírus miatt
2020. március 16., 19:18

Tisztelt Sporttársak, Munkatársaink! Az új koronavírus (Covid-19) megbetegedések okán kialakult járványügyi helyzet miatt az alábbi intézkedési tervet és tájékoztatást adjuk ki a legfontosabb aktu...

Részletek

4:0-as győzelem a Hévíz ellen
2020. március 15., 15:11

U19-es korosztályunk a héten még lejátszhatta a bajnoki mérkőzését a fürdővárosban. A további meccsek egyelőre ismeretlen ideig szünetelnek.

Részletek

Elmaradnak a bajnokik
2020. március 14., 17:12

A kormány pénteki határozata értelmében hétfőtől új oktatási rend lép életbe az országban. Az iskolásokra vonatkozó döntést követően a Magyar Labdarúgó Szövetség március 16-tól határozatlan időre f...

Részletek

Változások az egészségügyi veszélyhelyzet okán
2020. március 14., 11:10

Az alábbiakban közöljük a Szombathelyi MÁV Haladás VSE Elnökségének közleményét.

Részletek

Korlátozások a koronavírus miatt
2020. március 11., 20:58

A szigorítások a bajnoki mérkőzéseket és a grassroots programokat is érintik.

Részletek

Biztos győzelem a tavaszi rajton
2020. március 11., 09:37

U17-es csapatunk 9:0 arányban nyert a sereghajtó MITE ellen.

Részletek

Nem forgott veszélyben a győzelem
2020. március 09., 13:40

U19-es korosztályunk 5:1 arányban nyert a bajnokság tavaszi fordulójának első mérkőzésén a Mosonmagyaróvár ellen. A sok hiba ellenére született a szép eredmény.

Részletek

Magabiztosan nyerték a megyei futsal döntőt
2020. március 08., 10:52

Bükön rendezték az eseményt, U11-es korosztályunk tetszetős játékkal rukkolt elő.

Részletek

Nem csak fociban jeleskednek
2020. március 02., 10:27

Hanem a félévi bizonyítványukba is kivétel nélkül jelesek kerültek, vagyis kitűnőek lettek az iskolában. Bemutatjuk a korosztályonként a legjobb félévi eredményt elérő sportolóinkat.

Részletek

Végig küzdöttek, harcoltak kis játékosaink
2020. február 29., 19:55

Példás volt a hozzáállása U7-es korosztályunknak a Ritzingben megrendezett nívós nemzetközi tornán.

Részletek

Javában zajlik a felkészülés a bajnokságra
2020. február 28., 10:08

U17-es korosztályunk két edzőmérkőzést is játszott nemrég.

Részletek

Magabiztos győzelmek a Hévíz ellen
2020. február 27., 13:04

U15-ös és U14-es csapataink meccseltek a fürdővárosiakkal.

Részletek

Négy csapatos teremtornán rúgták a bőrt
2020. február 26., 14:53

A Kőszegen megrendezett II. Lóránt Gyula Regionális Utánpótlás Emléktornán lépett pályára U9-es korosztályunk.

Részletek

Intézkedési terv a koronavírus miatt

2020. március 16., 19:18

Tisztelt Sporttársak, Munkatársaink!
Az új koronavírus (Covid-19) megbetegedések okán kialakult járványügyi helyzet miatt az alábbi intézkedési tervet és tájékoztatást adjuk ki a legfontosabb aktuális tudnivalókról.

Intézkedési terv – érvényes 2020.03.17. napjától

A Kormány 41/2020. (III. 11.) Korm. rendelete az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó humánjárvány megelőzése, illetve következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében elrendelt veszélyhelyzet során teendő intézkedésekről és a

 45/2020. (III. 14.) Korm. rendeletben az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó humánjárvány megelőzése, illetve következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében elrendelt veszélyhelyzet során teendő intézkedésekről (II.)

foglalt intézkedésekkel összhangban a Szombathelyi MÁV Haladás VSE a sportolóink, edzőink, munkatársaink egészségének védelme érdekében az alábbi intézkedéseket hozza:

1. Egyesületünk az Utánpótlás és Felnőtt egyéni és csapat sportágak edzéseit és foglalkozásait a Haladás Sportkomplexumban és más helyszíneken is határozatlan ideig szünetelteti!

2. Felhívjuk az Egyesület munkatársai, edzők, szakosztályvezetők, figyelmét, hogy további intézkedésig mindent tegyenek meg, hogy biztosítsák az érintett utánpótlás és felnőtt egyéni és csapat sportágak sportolói számára a megfelelő fizikai állapot fenntartásához szükséges, otthoni környezetben és/vagy szabadtéren végezhető egyéni edzésprogramokat.

3. Az edzők és kapcsolattartók határozzák meg azokat az információs csatornákat – ahol az   az edzésprogramok és egyéb információk eljuttatása biztonságos és dokumentálható formában eljut az érintett sportolókhoz, és ahol az elvégzett munka megfelelő és ellenőrizhető módon dokumentálható.  (elektronikus úton e-mailen és egyéb közösségi felületen létrehozott csoportokban).

4. Az edzők a kapcsolattartás során fokozott figyelmet fordítsanak a sportolók mentális erősítésére, tájékoztatva őket a kialakult veszélyhelyzet rendkívüliségéről,  az együttműködés jelentőségéről, a felelősségről, amely az egészségvédelmi ajánlások betartása jelent.

5. A sportolókkal kapcsolatban állók fokozottan és rendszeresen hívják fel a figyelmet a járvány terjedésének megakadályozásával kapcsolatos intézkedések betartására, és fontosságára!

6. Haladás Sportkomplexumban helyszínen dolgozó egyesületi munkatársak létszámát a lehető legkevesebbre korlátozzuk. A rendkívüli helyzetre való tekintettel a munkavégzés rendjét a munka jellegére tekintettel, lehetőség szerint otthoni munkavégzés (home-office) keretében határozzuk meg amelynél ez értelmezhető.  A távmunkával nem ellátható munkakörökben biztosítjuk a szokásos ügymenetet, a feladatok ellátását, figyelembe véve azt, hogy a személyes érintkezést a lehető legkisebb mértékre korlátozzuk. Az irodai ügyeleti rendet a Haladás Sportkomplexum létesítmény üzemeléséig, nyitva tartásáig biztosítjuk.

7. A Haladás Sportkomplexum épületébe a HVSE által bérelt területre kizárólag a sportolók, sportszakemberek, sportvezetők és az HVSE és HVSE Sport Kft.  alkalmazásában álló munkavállalók léphetnek be.

8. 2020. március 17. naptól kezdődően a  Haladás Sportkomplexumban lévő HVSE iroda kizárólag 09.00 órától 16.00 óráig tart nyitva, ettől eltérő időszakban a belépés nem lehetséges.

9. A HVSE tagjainak a rendkívüli helyzet alatt a tagdíj fizetés önkéntes, akik tagdíjat fizetnek, azoknak a HVSE köszöni, hogy a nehéz időkben ilyen módon is támogatják a klubot. 

10. A jövőben is MAGYARORSZÁG KORMÁNYA és az OPERATÍV TÖRZS döntései alapján meghatározott intézkedések az irányadóak, melyekkel kapcsolatos, egyesületünket érintő intézkedésekről honlapunkon és közösségi oldalukon folyamatos tájékoztatást nyújtunk!

További információk:

Tisztelettel kérünk mindenkit, a fertőzés további terjedésének megakadályozása és az egészség védelme érdekében tartsa be a meghatározott ajánlásokat és korlátozásokat!

Nyomatékosan kérjük az egyesület tagjait, munkavállalóit, hogy ne utazzanak olyan országba, amelyik a fertőzés terjedésével érintett, és ne fogadjanak látogatót ezekből az országokból. A koronavírus járvány által érintett magáncélú utazások esetén, a 2020. 03.11. napot követően a Magyarországra történő visszaérkezés után 14 napig  távol kell maradni az egyesülettől.

Kérjük, hogy azok a sportolók, edzők, munkatársak, akik fertőzött területen jártak, lehetőség szerint ne menjenek közösségbe, és ha a koronavírusra utaló tüneteket – láz, köhögés, torokfájás, levertség – észlelnek magukon, akkor maradjanak otthon, telefonon értesítsék háziorvosukat, vagy hívják a Nemzeti Népegészségügyi Központ 06/80/277-455 vagy 06/80/277-456 zöldszámait.

A szakemberek tájékoztatása szerint a (Covid-19) vírus viselkedése sokban hasonlít az influenzához, cseppfertőzéssel terjed és általában néhány nap lappangási idő után okozhat panaszokat. A kórlefolyás és a tünetek az esetek túlnyomó többségében nem súlyosak. A szakemberek jelenleg úgy gondolják, hogy leginkább az idősekre és azokra veszélyes, akik más megbetegedésben is szenvednek. Az influenzával ellentétben, az új koronavírussal szemben nincs még vakcina, vagy gyógyszer. A szakemberek véleménye szerint a vírussal szemben alapvetően hasonló módon védekezhetünk, mint az influenza ellen.

Ezek alapvetően a megelőző, védekező szabályok betartását jelenti, amelyek az alábbiak:

- Mosson kezet meleg vízzel, szappannal alaposan és gyakrabban.
- Alkalmazzon kézfertőtlenítőt.
- Korlátozza a testi kontaktussal járó üdvözlési formákat (kézfogás, puszi, stb.).
- Ne dörzsölje szemeit, ne nyúljon az arcához.
- Használjon papírzsebkendőt, ha köhög vagy tüsszent. Alkalmazza a köhögési higiénés szabályokat. A használt zsebkendőt dobja a hulladékgyűjtőbe.
- Fertőtlenítse a gyakran használt tárgyakat, felületeket (billentyűzet, kilincsek, stb.).
- Szellőztessen minél gyakrabban.
- Lehetőség szerint kerülje a tömeget közlekedése során és szabadidejében.

A vírussal kapcsolatban aktuális információkat a Magyar Kormány által létrehozott https://koronavirus.gov.hu/ oldalon találhatnak.
Vissza az előző oldalra!
Haladás VSE Utánpótlás - Magyar